امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 19
۲۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148319
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۲۴
تعداد بازدید: 229
به گزارش گروه بین‌‌الملل پیروان مــوعـــود، یک دیپلمات ارشد غربی می‌گوید حتی اگر ایران و گروه 1+54 بتوانند تا پایان ماه جاری به چارچوب ...

به گزارش گروه بین‌‌الملل پیروان مــوعـــود، یک دیپلمات ارشد غربی می‌گوید حتی اگر ایران و گروه 1+54 بتوانند تا پایان ماه جاری به چارچوب توافق هسته‌ای دست پیدا کنند برای رسیدن به توافق کامل تا تاریخ 30 ژوئن (ده تیر) به مذاکرات جدی بیشتری نیاز خواهد بود.

ایران و گروه 1+5 قرار است هفته آینده در شهر «لوزان» سوئیس در راستای تلاش برای حل و فصل آنچه رسانه‌های غربی به آن نگرانی‌ها از برنامه هسته‌ای ایران می‌گویند، تلاش کنند.

 ایران و کشورهای «پنج به علاوه یک» بر اساس توافق قبلی باید تا پایان ماه مارس (اوایل فروردین سال آینده) به توافق کلی برسند تا مذاکرات بر سر جزییات را تا آخر ژوئن (دهم تیر 1394) ادامه دهند.

به گزارش رویترز، این دیپلمات ارشد اروپایی که به شرط عدم افشای نام با خبرنگاران گفت‌وگو می کرد گفت اظهارنظر درباره اینکه آیا رایزنی‌های هفته آینده به گشایشی در چارچوب توافق هسته‌ای منجر خواهد شد یا خیر، دشوار است.

وی گفت: «ما واقعاً پیشرفت کرده‌ایم... به خصوص در هفته‌های گذشته، اما هنوز برخی موضوعات دشوار باقی مانده‌اند... صادقانه بگویم، نمی‌توانم اظهارنظر کنم.»

دیپلمات ارشد اروپایی اضافه کرد در توصیف توافق سیاسی گفت که این توافق به منزله به دست آوردن درک کلیدی از وضعیت فعلی ما در برخی از موضوعات اصلی مانند حجم غنی‌سازی است.

منبع آگاه مورد استناد رویترز در پاسخ به این سوال که آیا در صورت توافق بر سر چارچوب توافق سیاسی نیاز به گفت‌وگوهای بیشتری بعد از 31 مارس خواهد بود گفت: «بله، بله، حتماً.»

وی افزود حضور «علی‌اکبر صالحی»، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در برخی از رایزنی‌های اخیر بسیار موثر بوده است.

انتهای پیام/ ا.

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها