امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۱:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148322
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۲۶
تعداد بازدید: 196
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات پیروان مــوعـــود به نقل از یاهونیوز، با ثبت این دامنه بود که عصر دامنه های دات کام رسما آغاز شد. تا پایان سال 1985 ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات پیروان مــوعـــود به نقل از یاهونیوز، با ثبت این دامنه بود که عصر دامنه های دات کام رسما آغاز شد. تا پایان سال 1985 تعداد دامنه های دات کام هنوز بسیار محدود بود. اما امروزه صدها میلیون دامنه از این نوع در جهان وجود دارد.

سیستم دامنه یکی از بنیادهای کلیدی وب جهانی یا www است که در سال 1991 متولد شد. شکل گیری www در سازمان اروپایی تحقیقات هسته ای یا سرن و به همت تیم برنرز لی رخ داد. به همین علت وی به پدر وب معروف شده است.

امروزه در سی سالگی دات کام حدود سه میلیارد نفر در سراسر جهان از شبکه اینترنت استفاده می کنند و با استفاده خود از امکانات فضای مجازی بیش از 300 میلیارد دلار سود برای بخش تجارت الکترونیک ایالات متحده به ارمغان می اورند. همچنین درآمد 3 تریلیون دلاری ناشی از تجارت الکترونیک وابسته به شبکه اینترنت است.

نکته جالب اینکه رسیدن تعداد دامنه های ثبت شده دات کام به صد مورد تا سال 1987 به طول انجامید. در حال حاضر در هر ثانیه یک دامنه دات کام توسط افراد ثبت می شوند و این رقم در روز به بیش از 80 هزار مورد می رسد.

با انفجار استفاده از دامنه های اینترنتی دامنه های متنوع دیگری شکل گرفت که در سال 2013 تعداد آنها از 22 مورد گذشت و مذاکره برای اختصاص دامنه های تازه دیگر هم در جریان است. از جمله این اسامی دامنه می توان به .web، .org ، .edu و .net اشاره کرد. این روزها حتی دامنه هایی مانند .food، . goo، .rocks و  .sucksهم از راه رسیده اند.

https://www.yahoo.com/tech/the-dot-com-as-you-know-it-is-30-this-is-how-its-113548092069.html

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها