امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۶:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148324
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۲۶
تعداد بازدید: 243
به گزارش پیروان مــوعـــود به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، حسین صفایی مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از ذخیره‌سازی ...

به گزارش پیروان مــوعـــود به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، حسین صفایی مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از ذخیره‌سازی 70 هزار تنی سیب و پرتقال شب عید خبر داد.

حسین صفایی با بیان این که ایران از جمله کشورهایی است که سرانه مصرف میوه آن بالا است، گفت: چند سالی است که دولت برای اجرای تنظیم بازار میوه شب عید ماموریت یافته و سازمان جهاد کشاورزی با همکاری سازمان تعاون روستایی برای ذخیره‌سازی دو محصول سیب و پرتقال که بیشترین مصرف را در ایام عید دارد اقداماتی را انجام داده است.
وی ادامه داد: ذخیره‌سازی سیب و پرتقال به اندازه نیاز از باغداران خریداری شده و در روزهای پایانی سال به بازار عرضه می‌شود.
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با اشاره به این که مازندران قطب اصلی تولید مرکبات در کشور است، خاطرنشان کرد: 85 درصد پرتقال ذخیره شده برای شب عید از مازندران است و از ابتدای اسفند ماه حمل پرتقال ذخیره شده از مازندران به سایر استان‌های متقاضی و دارای سهمیه انجام شده است.
وی در خصوص ذخیره‌سازی سیب شب عید گفت: استان‌های آذربایجان غربی، زنجان و شهرستان دماوند از جمله استان‌های توزیع کننده سیب در شب عید به هموطنان هستند.
صفایی افزود: بیش از 60 درصد محصولات ذخیره‌سازی شده به استان‌ها حمل و بارگیری شده است که از 23 اسفند ماه عرضه میوه تنظیم بازار در سطح کشور آغاز می‌شود.
وی قیمت سیب درختی درجه یک را کیلویی 2 هزار و 700 تومان و پرتقال درجه یک شمال را 2 هزار و 900 تومان عنوان کرد و اظهار داشت: هدف از تنظیم بازار شب عید اتکا به تولیدات داخلی و حمایت از تولیدکننده است.
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران تصریح کرد: بیش از 70 هزار تن سیب و پرتقال را سازمان تعاون روستایی ذخیره‌سازی کرده که امروز تا 15 فروردین 94 به بازار عرضه می‌شود.

انتهای پیام/ب

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها