امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148341
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۳۰
تعداد بازدید: 255
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعـــود در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، آتش‌سوزی مهیب جنگلی در شهرهای ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعـــود در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، آتش‌سوزی مهیب جنگلی در شهرهای «وینیا دل مار» و «والپارائیسو» واقع در 120 کیلومتری «سانتیاگو» پایتخت شیلی 1 کشته و 7 آتش‌نشان زخمی بر جای گذاشت و همچنین موجب ویرانی 300 هکتار زمین شده است.

 چنین شرایطی مقامات این کشور آمریکای جنوبی را وادار کرد که اعلام وضعیت اضطراری کنند؛ 6 هزار نفر نیز در پی این حادثه خانه‌های خود را برای جلوگیری از صدمات احتمالی تخلیه کرده‌اند.

آخرین برآورد اداره ملی اورژانس شیلی حاکی از این است که به علت شدت زیاد آتش‌سوزی که در جمعه شب آغاز شد، 300 هکتار از زمین‌های بخش «رودلیو» در «والپارائیسو» سوخته‌اند.

«محمود آلئوی» معاون وزیر کشور شیلی نیز تصریح کرد که امروز عملیاتی را با 7 هواپیما، 8 هلی‌کوپتر و 12 گروه ویژه برای مهار کردن آتش آغاز خواهند کرد.

وی گفت: تمام نیروهای پلیس و نظامی را در دو شهر مذکور برای حفظ امنیت و نظم در بخش‌های آتش گرفته مستقر کرده‌ایم.

مقامات شیلی 3 پناهگاه را برای اسکان دادن به افرادی که خانه‌های خود را تخلیه کرده‌اند در نظر گرفته‌اند؛ دو پناهگاه در «والپارائیسو» و یکی در «وینیا دل مار».

وقوع زلزله‌ای به بزرگی 4.1 ریشتر در «ایکیکه»

علاوه بر این، زلزله‌ای به بزرگی 4.1 ریشتر نیز شب گذشته در شیلی ثبت شد، درست کمی بعد از آنکه مقامات به علت آتش‌سوزی مهیب جنگلی اعلام وضعیت اضطراری کردند.

این زلزله در ساعت 22:23 به وقت محلی در منطقه «آلتو هاسپیکیو» در نزدیکی شهر «ایکیکه» واقع در 1800 کیلومتری شمال «سانتیاگو» رخ داد؛ تاکنون گزارشی از میزان تلفات و خسارات وارده اعلام نشده است.

در آوریل 2014 (فروردین 93) نیز دولت شیلی به علت آتش‌سوزی جنگلی با ابعاد وسیع اعلام وضعیت قرمز کرده بود؛ این آتش‌سوزی دست کم موجب ویرانی 200 خانه مسکونی و آواره شدن 2 هزار نفر شد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها