امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۰۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148352
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۲۱
تعداد بازدید: 252
به گزارش پیروان مــوعـــود از بیرجند، نصیر احمدنور بعد از ظهر امروز در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری خراسان جنوبی اظهار داشت: با سفر به خراسان ...

به گزارش پیروان مــوعـــود از بیرجند، نصیر احمدنور بعد از ظهر امروز در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری خراسان جنوبی اظهار داشت: با سفر به خراسان جنوبی از ظرفیت‌های این استان آگاه شدیم و امید است بتوانیم با دید مثبت گزارش‌های این سفر را منتقل کنیم.

وی با اشاره به اینکه مشترکات جمهوری افغانستان با ایران زیاد است، خاطرنشان کرد: ما از پیشرفت‌های علمی ایران خرسند هستیم و ظرفیت‌های همکاری بین دو کشور در زمینه‌های مختلف وجود دارد.

سفیر افغانستان در ایران با بیان اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان ثروت و ارزش‌های افزوده تولید می‌کنند، افزود: خراسان جنوبی جزوی از تاریخ و تمدن منطقه ایران و افغانستان است که می‌تواند در ارتباط بین دو کشور نقش مؤثری ایفا کند.

احمدنور در راستای تعطیلی برخی از بازارچه‌های مرزی خراسان جنوبی با کشور افغانستان، یادآور شد: موضوع بازارچه‌ها بارها در جمهوری افغانستان مطرح شده و بازگشایی آن طرفداران خود را داشته است، اما تاکنون تصمیم‌گیری این بوده که بهتر است مبادلات تجاری بین دو کشور از طریق پایانه‌های مرزی رسمی صورت گیرد تا کنترل بر کیفیت محصولات و همچنین جلوگیری از قاچاق انجام شود.

وی با اشاره به اینکه در کشور افغانستان دولت جدید فعالیت خود را آغاز کرده است، اضافه کرد: در دولت جدید توسعه اقتصادی در اولویت قرار دارد، بنابراین همکاری با کشورهای همسایه جزوی از سیاست‌های خارجی این کشور است.

سفیر افغانستان در ایران بیان داشت: در مبادلات کالا به افغانستان باید موضوع کیفیت کالا مورد توجه تجار قرار گیرد، چراکه بازار این کشور هدف تجارت بسیاری از کشورها است.

احمدنور با بیان اینکه در تعاملات همیشه امانات باید رعایت شود، تشریح  کرد: همچنین برای تعامل بیشتر باید مسائل اجرایی آسان‌سازی شود.

وی به سفر رئیس جمهور افغانستان به ایران اشاره کرد و افزود: این سفر به فروردین‌ماه سال آینده موکول شده است و امید است ملاقات با بازرگانان و تجار در جدول برنامه‌های سفر ایشان قرار گیرد.

انتهای پیام/69027/ذ30

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها