امروز : سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 20
۰۳:۰۰
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148353
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۲۱
تعداد بازدید: 135
به گزارش پیروان مــوعـــود، هاشم یکه زارع با ارایه گزارشی از عملکرد این شرکت در چارچوب پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در سال 1393، گفت: راهبرد ...

به گزارش پیروان مــوعـــود، هاشم یکه زارع با ارایه گزارشی از عملکرد این شرکت در چارچوب پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در سال 1393، گفت: راهبرد بلند مدت ایران خودرو، تکمیل و توسعه زیر ساخت های اصلی صنعت خودرو سازی در حوزه های پژوهشی، مهندسی و تولیدی برای  طراحی و تولید خودروهایی در کلاس های مختلف متناسب با استانداردهای روز دنیا است.

وی با اشاره به اقدامات گسترده و موفقی که برای مقابله با تحریم های غیر قانونی اعمال شده علیه صنعت خودرو سازی کشورمان صورت پذیرفته است، اظهار داشت: امروز در جایگاهی هستیم که نه از موضع یک نیازمند بلکه در جایگاه یک شریک صاحب فناوری با خودروسازان برتر جهان گفت و گو می کنیم.

یکه زارع، تناسب روابط سیاسی با مناسبات اقتصادی را به عنوان یک اصل ثابت و غیر قابل تغییر در همکاری میان کشورها مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: هرگز برای کشورهایی که در سال‌های اخیر رفتار، گفتار و عملکرد دوستانه ای با کشورمان نداشته و احیاناً در مسیر بحران سازی تصنعی علیه جمهوری اسلامی ایران گام برداشته و تغییری نیز در رفتارشان مشاهده نمی شود، فرش قرمز پهن نخواهیم کرد.

مدیر عامل ایران خودرو خاطر نشان ساخت: در حوزه همکاری با شرکت های خارجی در کنار ملاحظات اقتصادی و فنی، مهمترین اولویت ما اطمینان از پایداری همکاری و اخذ تضمین برای همکاری بلند مدت به سمت  طراحی مشترک و تولید محصولات جدید و پیشرفته است.

یکه زارع با تأکید بر اینکه خوشبختانه با فضای جدید ایجاد شده از سوی دولت محترم در روابط خارجی، بویژه اتخاذ سیاست تعامل سازنده با کشورهای اروپایی و آسیایی اشتیاق قابل توجهی در سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی برای حضور در بازار ایران ایجاد شده است، افزود: بدون شک صنعت خودروسازی جایگاه قابل توجهی در این بخش خواهد داشت.

مدیر عامل ایران خودرو، بازار ایران را برای خودروسازان خارجی بسیار جذاب دانست و با اشاره به برنامه ایران خودرو برای انتخاب یک شریک تجاری معتبر اروپایی، گفت: شرکت های بسیار معتبری خواهان همکاری با ایران خودرو هستند، اما ایران خودرو گذشته را فراموش نمی کند و قراردادها به گونه ای نخواهد بود که با کوچکترین مشکلی، همکاری ها قطع شود.

وی افزود: در رفع مشکل پژو 206 سعی کردیم با همکاری قطعه سازان داخلی کل قطعات آن را داخلی سازی کنیم، به طوری که هیچ یک از قطعات آن در تولیدات جدید با همکاری پژو تولید نشده است.

یکه زارع گفت: قبل از تشدید تحریم ها، حدود 900 دستگاه از تولید روزانه ایران خودرو به صورت «سی.کی.دی» و با استفاده از قطعات شرکت پژو و سایر شرکت های خارجی ساخته می شد، اما امروز تمام تولیدات ساخت داخل است.

وی خاطرنشان کرد: یک سال پیش در چنین روزهایی  با بحران ناشی از وجود 80 هزار دستگاه خودرو ناقص روبرو بودیم که با تلاش جهادگرانه کارکنان ایران خودرو، همگی تکمیل و تحویل مشتریان شد.

وی افزود: در چارچوب این سیاست، برنامه هایی را برای همکاری هدفمند با خودروسازان مطرح اروپایی و آسیایی در دست پیگیری داریم که مرحله به مرحله به مورد اجرا گذاشته خواهد شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه با اقدامات گسترده و موفقی که برای مقابله با تحریم‌های غیر قانونی اعمال شده علیه صنعت خودروسازی کشورمان صورت پذیرفته است، امروز در جایگاهی هستیم که نه از موضع یک نیازمند بلکه در جایگاه یک شریک صاحب فناوری با خودروسازان برتر جهان گفت و گو می کنیم.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها