امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148376
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۲۸
تعداد بازدید: 168
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعـــود، یک هیات بلژیکی اخیرا پس از برقراری ارتباط و انجام مکالمات تلفنی با شخصیت‌های سیاسی لبنانی و سوری، باب ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعـــود، یک هیات بلژیکی اخیرا پس از برقراری ارتباط و انجام مکالمات تلفنی با شخصیت‌های سیاسی لبنانی و سوری، باب ارتباط با دولت سوریه را که با درخواست سفر این هیات موافقت کردند،  باز کرد.

روزنامه «الدیار» لبنان در این باره گزارش داد که دولت سوریه در پی این تماس‌ها، برای «فلیپ دونتیر و انگی وان دایرموش» دو عضو مجلس سنای بلژیک، «فرانک کرلمین» نماینده پارلمان، «مارکو سانتی» دبیرکل روابط خارجی پارلمان این کشور، دعوت‌نامه‌ای برای سفر به دمشق فرستاده است.

بر اساس این گزارش، قرار است این هیات بلژیکی در تاریخ 23 مارس کنونی(سوم فرودین ماه ۱۳۹۴) وارد بیروت سپس از لبنان به همراه مسئولان سوری راهی دمشق شوند.

این روزنامه لبنانی در ادامه گزارش داد که این هیات بلژیکی به مدت سه روز در دمشق باقی خواهند ماند و در تاریخ 26 ماه جاری مارس به بیروت باز می‌گردند تا با نبیه بری رئیس پارلمان لبنان و دیگر شخصیت‌های رسمی این کشور گفت‌و‌گو کنند.

برخی منابع دیپلماتیک این سفر هیات پارلمانی بلژیک را در چارچوب سیاست باز سیاسی عنوان کردند که محافل پارلمانی اروپایی آن را در پیش گرفتند تا از اوضاع میدانی سوریه اطلاع پیدا کنند.

هیات پارلمانی بلژیک در سفر به دمشق چندین دیدار با مسئولان مختلف سوری از جمله رئیس‌جمهور، وزیر خارجه و رئیس پارلمان سوریه خواهند داشت.

انتهای پیام/ح

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها