امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۱۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14839
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۳۰
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «علیرضا پاشایی» سرپرست دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درگذشت استاد جلیل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «علیرضا پاشایی» سرپرست دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درگذشت استاد جلیل شهناز نوازنده تار را تسلیت گفت.

علیرضا پاشایی  سرپرست دفتر موسیقی معاونت هنری ارشاد در پیام خود آورده است: استاد جلیل شهناز با بیش از نیم قرن نوازندگی تار یکی از تأثیر گذارترین تکنوازان تار در عرصه موسیقی سنتی ایران به شمار می‌رود.

درگذشت استاد جلیل شهناز را به جامعه موسیقی  کشور به ویژه خانواده آن مرحوم تسلیت گفته و رحمت و مغفرت الهی و علو درجات را برای ایشان از خداوند متعال مسألت می‌کنم.

علی ترابی رئیس انجمن موسیقی ایران، طی پیامی درگذشت استاد جلیل شهناز را به دوست‌ داران موسیقی و فرهنگ ایران زمین تسلیت گفت.

علی ترابی در این پیام آورده است: خبر درگذشت استاد بزرگ موسیقی ایران، جلیل شهناز، همه دوست‌ داران موسیقی را دچار اندوه ساخت. تار در دستان استاد شهناز معنا و جایگاهی دیگر یافت و موسیقی ایران بخشی از درخشان ترین آثار دوره‌های خود را با درخشش استاد شهناز تجربه کرد.

این درخت پر سایه و پر ریشه موسیقی ما اینک بر زمین آرمیده است و آثار یک عمر زندگی خلاقانه او، همچون دایره‌های درون تنه درختان بزرگ، نشان از اصالت، ماندگاری و تاثیرگذاری مردی دارد که با وجود رفتن جسمش عالی ترین وجوه درونی و روحانی خود را برای ما به یادگار گذاشته است.

درگذشت استاد جلیل شهناز  بر همه دوستداران موسیقی و فرهنگ ایران زمین تسلیت باد.
 
پیام تسلیت سالار عقیلی برای درگذشت جلیل شهناز

در متن این پیام آمده است: موسیقی ما سخت است، سخت! سخت است باور اینکه استادی بزرگ از میانمان رفت تا به باقی بپیوندد، اما گریزی نیست جز باور و تسلیت به هنرمندان و مردمی که به این رفتن‌ها عادت کرده‌اند.

استاد جلیل شهناز‌، مردی که دستانش بوی عشق می‌داد و از سرپنجه‌هایش موسیقی می‌چکید، به دیاری شتافت که از دیدن و شنیدن آن عاجز و عاجزیم. این بار نیز اگر چه سخت، اما باور می‌کنیم نبودن اسطوره‌ای که ماه‌ها پیش رو به خاموشی می‌رفت و هرگز نخواستیم جنگیدنش با مرگ را ببینیم، چون به زندگی امیدمان داده بود.

استاد شهناز تکیده شد در میان دیواری که مرگ بین او و زندگی کشیده بود اما سخنی بر زبان نیاورد و تحمل کرد، شاید روح بزرگش یارای جسمی فرتوت و فرسوده را نداشت که تمامی سازها، نازها، نواها و رازهای زندگی را گذاشت و برای همیشه عطای دنیای فانی را به لقایش بخشید.

تسلیتم به عنوان خواننده‌ای که در محضر ایشان بسیار آموخت، شاید بتواند تسلی خاطری باشد برای آنهایی که از رفتن بازماندند. این تسلیت را پذیرا باشید. برای خانواده این بزرگ مرد نیز از خداوند متعال صبر می‌طلبم.

همچنین پیروز ارجمند مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری ، در پیامی درگذشت استاد بی بدیل تارنوازی جلیل شهناز را تسلیت گفت.
درمتن این پیام آمده است:
به نام خداوند جان آفرین

موسیقی تو بیش ازآن که دانستن باشد، لبخند بود بر لبان جهان و غروب تو باید مرثیه خورشید باشد در شفافیت رازی که هنرش می‌خوانی.

درگذشت استاد بی‌بدیل تارنوازی، جلیل شهناز را به مردم شریف ایران تسلیت گفته  وبرای آن ارجمند هنرمند، علو درجات الهی را مسئلت داریم.
انتهای پیام / ا
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها