امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۱۱:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14840
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۳۰
تعداد بازدید: 50
«مهرداد اسکویی» مستندساز و عکاس در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره ویژگی‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم گفت:فضای فرهنگ و هنر ...

«مهرداد اسکویی» مستندساز و عکاس در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره ویژگی‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم گفت:فضای فرهنگ و هنر کشور نیاز به سعه صدر دارد تا هنرمندان بتوانند در فضایی مناسب فعالیت کنند. سلایق و نگاه های مختلف و دیدگاههای گوناگون در عرصه ‌های ادبیات، فیلم ، تئاتر،  موسیقی و... به منصه ظهور برسد و در چارچوب قانون کشور بتوانیم بدون اینکه از آن تعبیر سلیقه‌ای صورت گیرد و خطوط قرمز تنگ شود آثاری را خلق کنیم.

وی در ادامه گفت: فرهنگ مهمترین بخش در هر دولتی است و به عقیده من از اقتصاد هم مهمتر است اگر بی اخلاقی کنیم و و نتوانیم یکدیگر را تحمل کنیم و احترام بگذاریم با مشکلات زیادی مواجه خواهیم شد و نتیجه آن می شود که عده ای در طول این سالها فیلم نساختند، کار نکردند و به سراغ فعالیت‌های دیگر برای امرار معاش رفتند.

فعال عرصه فرهنگ و هنر در ادامه گفت: عرصه فرهنگ فردی کارآزموده را می‌طلبد.فردی که  اهالی فرهنگ آن را بشناسند و بتواند تعامل برقرار کند. تافته جدا بافته نباشد من به شخصه در  دوران مسجد جامعی این تعامل را دیدم ، ایشان وزیری بودند که در نمایش فیلم‌ها حاضر می‌شدند، در نمایشگاه‌های عکس‌ حاضر می‌شد. باید فردی عهده‌دار وزارت ارشاد باشد که قلبش برای فرهنگ مملکت بتپد. من به شخصه  در سالی که فیلم آقای میرکریمی به اسکار نرفت  دلم گرفت احساس کردم جهت گیری‌های سیاسی و اینکه از یک فرد خوشمان نمی آید در انتخاب‌ها دخیل است.

وزیر فرهنگ باید اهل فرهنگ باشد

وی در ادامه توضیح داد: وزیر فرهنگ و معاونت سینمایی و هنری باید اهل فرهنگ باشند تا سیاست. باید  بیشتربه  سمت هنرمندان باشد زیرا هنرمند همیشه مظلوم است، هنرمندان بزرگ شرایط اقتصادی خوبی ندارند علی الخصوص اگر مستقل باشند در سالهایی که دیدیم در عرصه‌های مختلف ملت ما یکی از سالم‌ترین و انسانی‌ترین و اخلاقی‌ترین هنرمندان دنیا هستند و باید از این  پتانسیل بزرگ و کارآمد در جهت مناسب استفاده کرد. در چارچوب قانون بهترین شکل این پتانسیل را به حرکت واداریم ما چگونه مردمی هستیم.

همه اقشار فکری به دولت کمک کنند

وی تاکید کرد: به عقیده من  همه اقشار فکری و همه گروه‌ها باید کمک کنند تا دولت کارها را پیش ببرد. باید از همه گروه‌ها فکری و توانمندی‌ها و تجربه‌هایشان استفاده کنند دلشان برای این مرز و بوم می تپد همسان و هم گروه حرکت کنند اتفاق خوبی رخ خواهد داد. امیدوارم آقای روحانی همانگونه که در سخنان خود تاکید کردند از نیروهای متخصص و گروه‌های مختلف فکری استفاده کند و ارتباط ایجاد کند.

در اتاق وزیر باز باشد

اسکویی در ادامه توضیح داد: وزیر فرهنگ در اتاقش بر روی اهالی فکر و هنر  باز باشد،  اهالی فرهنگ کشور هنرمندان متوسط و عالی کشور را به اسم و فامیل بشناسند  سمت گیری و سوگیری‌ها و روابط ، خودی و غیرخودی کردن ها آسیب‌های زیادی را به اهالی فرهنگ وارد کرد.

وی در خاتمه تاکید کرد: زحمات و تلاش‌های دولت قبلی را نباید نادیده گرفت. تلاش هایی صورت گرفته و نباید چشم بر آن‌ها بست. مسیر همان است باید مقداری بهینه شود و فضا باز شود و امکان آزادی فکر و اندیشه در چارچوب قانون به هنرمندان داده شود.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها