امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۲۲:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148402
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۵۳
تعداد بازدید: 223
به گزارش گروه دانشگاه پیروان مــوعـــود به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بسیج دانشجویی، تشکل‌های دانشجویی شهر شیراز پیرامون حواشی ایجاد ...

به گزارش گروه دانشگاه پیروان مــوعـــود به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بسیج دانشجویی، تشکل‌های دانشجویی شهر شیراز پیرامون حواشی ایجاد شده درپی حضور علی مطهری نماینده مجلس در این شهر با صدور نامه‌ای خطاب به استاندار فارس، دادستان عمومی و انقلاب اسلامی اعلام کردند: جلو این بی‌قانونی و بدعت گذاری در این شهر را هرچه سریعتر بگیرید و امنیت و آرامش دانشگاه، شهر و مردم را فدای یک سری جریانات خاص نکنید.

در بخشی از این نامه آمده است: سازماندهی درون دانشگاه در جهت کلید خوردن دومینوی نهضت سخنرانان حاشیه‌دار از مدتی پیش آغاز شده است. در دانشگاه شیراز تشکلی که باید جنبه دانشجویی آن بارز و مشخص باشد، پُر واضح است که امروز دارد در قامتِ شاخه جوانانِ یک حزب سیاسی فعالیت می‌کند.

متن این نامه بدین شرح است:

«استاندار محترم  فارس؛ جناب آقای احمدی
سلام علیکم

دانشجویان به منزله هسته‌های علمی و نخبه جامعه و به عنوان برجسته ترین چهره آشتی ناپذیر در برابر قانون شکنی ها، عوام فریبی ها و رابطه گرایی ها همواره طلایه دار و پرچمدار قانونمداری، عدالت محوری، ظلم ستیزی و حامی ارزش های ملی و دینی در طول تاریخ بوده و هستند و در چارچوب نظام جمهوری اسلامی ایران هیچگاه از وظایف سترگ خویش فروگذاری نکرده و با هر شخص و مقامی که خارج از موازین انقلابی، انسانی و اسلامی حرکت کند در مقام اعتراض بر می‌آید و برای اصلاح وضع جامعه و از همه مهمتر جامعه دانشگاهی و خدمت به مردم و استقرار پایه های نظام، تمامی همت، ظرفیت و مساعی خودش را به کار می‌بندد و از هیچ تلاشی دریغ نمی‌ورزد تا به استقرار هرچه بیشتر عدالت کمک کرده باشد.

نسل جوان و دانشجو به عنوان قلب تپنده جامعه همواره در لحظات حساس می‌تواند گره گشای محنت‌ها و رنج های سخت جامعه باشد. ما دانشجویان امروز با توجه به اتفاق اخیر در مورد سخنرانی آقای مطهری بر آن شدیم تا چند مورد را در باب اتفاقات اخیر شهر شیراز و بخصوص دانشگاه ها خدمتتان عرض کنیم:

1- ما به عنوان نمایندگان تشکل‌های دانشجویی بر این باوریم که زمانی رشد و بالندگی در دانشگاه حاصل می‌شود که دانشگاه محلی برای تضارب آراء و ارائه اندیشه های مختلف باشد. ما تمام آمادگی خود را برای ایجاد فضایی مبتنی بر عقلانیت، قانونمداری و اعتدال حقیقی در دانشگاه ها اعلام کرده و خواستار جلوگیری از هرگونه تلاش برای ایجاد تک صدایی در دانشگاه هستیم.

2- همانگونه که مستحضرید، رهبر معظم انقلاب بارها و بارها اقداماتی که باعث تحمیل شدن ضرر به کشور است را به نفع نظام و انقلاب ندانسته اند و تذکر داده‌اند، ما نیز بعنوان نمایندگان تشکل های دانشجویی رفتارهای تحت عنوان حمله به اتومبیل حامل علی مطهری را به دور از منطق و خلاف شرع می‌دانیم و اینگونه حرکات مبتنی بر قانون شکنی محکوم است.

3- ما از شما خواستاریم که به عنوان مسئول شورای تامین یکبار برای همیشه تکلیف خود را با دانشگاه ها روشن کنید. هرچند درمورد عملکرد قابل تأمل شورای تامین در خصوص برخی از سخنرانان پرحاشیه، حرف ها و ابهامات جدی وجود دارد اما جای سوال است که اگر مصوبات شورای تامین لازم الإجراست، چرا دانشگاه شیراز از این مصوبات تمکین نمی‌کند؟

چه معنی دارد که دانشگاه برای خودش قوانینِ خاصّی، متفاوت از قوانین کشوری متصور شود؟ آیا دانشگاه ها مجمع الجزایر خود مختاری هستند که قوانین کشوری بر آن‌ها ساری و جاری نیست؟ ما از شما به عنوان شخص اول اجرایی استان می‌خواهیم جلو این بی‌قانونی و بدعت گزاری در این شهر را هرچه سریعتر بگیرید و امنیت و آرامش دانشگاه، شهر و مردم را فدای یک سری جریانات خاص نکنید.

4- نظر به عدمِ توجهِ معنادارِ مسئولین دانشگاه به مصوبه شورای تامین استان به نظر می‌رسد عده‌ای این فضا را برای تحمیل هزینه به سومین حرم اهل بیت (ع) طراحی نموده‌اند.

با توجه به اعلام استانداری مبنی بر اطلاع نداشتن از ورود سخنران و اذعان دانشگاه مبنی بر اطلاع رسانی کتبی از ورود سخنران به استانداری و حمایت ضمنی از این برنامه و اکتفا به توصیه نامه و در پیش گرفتن سیاست تکراری «کی بود؟ کی بود؟ من نبودم» همانند سخنرانی هادی غفاری در 16 آذر و احتمالا سایر اتفاقات مشابه در سال آینده از سوی مسئولین، ما خواستار شفاف سازی در این موضوع هستیم و می خواهیم دست‌های پشت پرده این ماجراها یکبار برای همیشه به مردم و دانشجویان معرفی شوند. تا کی باید امنیت شهر با مقدمه چینی های این جریانات مورد تهدید قرار گیرد و همه انگشت اتهام را به سوی دیگری نشانه روند؟

5- سازماندهی درون دانشگاه در جهت کلید خوردن دومینوی نهضت سخنرانان حاشیه‌دار از مدتی پیش آغاز شده است. در دانشگاه شیراز تشکلی که باید جنبه دانشجویی آن بارز و مشخص باشد، پُر واضح است که امروز دارد در قامتِ شاخه جوانانِ یک حزب سیاسی فعالیت می‌کند.

این حرکتی سازمان یافته در تمامی دانشگاه ها بخصوص دانشگاه های شهر شیراز است که خاطرات دوران اصلاحات و آن ساختار شکنی ایجاد شده توسط سخنرانان مسئله دار را در ذهن تداعی می کند. مؤید این حرف این جمله آقای کرباسچی است که گفته بود ما به عده ای پول می‌دادیم تا سخنرانی ما را بر هم بزنند.

6- ما با طرح این مطالب خواستار روشنگری در این فضای غبارآلود کنونی از سوی جنابعالی بوده و می‌خواهیم نسبتِ این جریان ها را با مجموعه مدیریتی استان مشخص کنید. ما بر اساس وظیفه شرعی و انسانی خود و با توجه به آرمانهای شهداء به عنوان اعتراض، نه به شخص بلکه به رویه در پیش گرفته شده و بخاطر جلوگیری از در خطر قرار گرفتن محیط آرام و عقلانی دانشگاه وظیفه خود دانستیم ضمن اعلام هشدار به این گروه و جریانات تصریح کنیم هرگز اجازه نخواهیم داد شهر شیراز به کانون فتنه تبدیل شود.»

همچنین در ادامه این نامه خطاب به دادستان محترم عمومی و انقلاب اسلامی فارس آمده است:

«برادر ارجمند جناب آقای یزدانیان
سلام علیکم
با آرزوی توفیق الهی و با احترام، با توجه به بروز تبعات سوء امنیتی معطوف به حضور علی مطهری در شیراز و با عنایت به عدم تمکین رئیس دانشگاه شیراز به نظر شورای تامین استان و شهرستان مبنی بر لغو سخنرانی مشارإلیه این دانشگاه و نظر به آنکه مسئولیت پاسخگویی به بروز هرگونه تبعات سوء امنیتی در محیط دانشگاه و سطح شهر از جانب شورای تامین شهرستان متوجه شخص رئیس دانشگاه گردیده است، خواهشمند است با عنایت به بروز حوادث تلخ در پی حضور علی مطهری به شیراز که ناشی از عدم تمکین دانشگاه به اعلام هشدار شورای تامین شهر شیراز است اقدامات لازم قضایی با شخص رئیس دانشگاه شیراز صورت پذیرد.»

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها