امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148406
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۵۳
تعداد بازدید: 266
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مهدی چمران در نشست خبری که در خصوص عملکرد شورای اسلامی شهر تهران در سال 93 برگزار شد، اظهار داشت: امسال پروژه‌های ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مهدی چمران در نشست خبری که در خصوص عملکرد شورای اسلامی شهر تهران در سال 93 برگزار شد، اظهار داشت: امسال پروژه‌های برنامه‌های زیادی را دنبال کردیم که بخشی از این پروژه‌ها به مرحله افتتاح رسید.

وی ادامه داد: امسال برنامه‌هایی نظیر بازدید از پروژه‌های عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و نظارت بر عملکرد اجرایی  در اولویت شورای اسلامی شهر تهران در سال 93 بود.

چمران ادامه داد: در همین راستا کمیسیون ویژه نظارت و حقوقی را در شورای شهر داشتیم و سعی کرده‌ایم به مسائل ایده‌آل در نظارت و مدیریت شهری برسیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در مورد بودجه شهرداری اظهار داشت: بودجه نقدی امسال صد در صد موفق شده است و بودجه نیز تا 93 درصد تحقق یافته است.

چمران ادامه داد: در سایر اقدامات شورا در سال 93 کمیسیون مشترکی بود که در زمینه عمران با نمایندگان مجلس برگزار شد و خوشبختانه در این خصوص نیز پیگیری‌های خوبی انجام شده است و آخرین جلسه آن نیز دقایقی قبل از این نشست برگزار شد که به نتایج خوبی در حوزه حریم رسیدیم که قرار است به زودی طرح آن را به مجلس برای تمام کلانشهرها ارائه دهیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: امیدواریم با این طرح بتوانیم مشکل چند ساله حریم شهر تهران راحل کنیم.

چمران در ادامه اظهار داشت: امسال کمیسیون مشترکی نیز در دولت تشکیل شد که لوایح خوبی را دنبال کرد که تا کنون تعدادی از آنها به تصویب رسیده است.

چمران افزود:‌ بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکیدات ایشان به محیط زیست و فضای سبز اقدامات لازم در این خصوص در دستور کار قرار گرفت و هفته گذشته تعدادی از زمین‌های منابع طبیعی تملک شد و تعداد دیگری نیز در حال پیگیری است.

همچنین در راستای افزایش فضای سبز بهسازی و توسعه جنگل‌های تلو یکی از اقدامات خوبی بود که در روز طبیعت (13 فروردین) آماده بهره‌برداری است.

وی بیان داشت: در شورای چهارم مسائل متعددی در خصوص شهرسازی مطرح شد که از جمله آن ارزش پهنه در طرح تفضیلی است که نحوه محاسبه عوارض پهنه‌بندی بر اساس تقسیم‌بندی شهر به 164 قطعه است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: جلسه‌ دیگری درباره فضای سبز و باغات مسکونی برگزار شد که بر اساس آن باغ‌هایی که بر اساس تشخیص نهادی ذیربط به شورا اعلام شود که به صورت خانه مسکونی باشد باید 70 درصد آن باغ و 30 درصد ساختمان باشد که در این زمینه مشکلاتی در عدم اجرا با مالکان داشتیم که مصوبه تکمیلی در این زمینه تصویب شد که در صورت عدم اجرا شهرداری پایان کار به آنها ندهد.

وی درباره تخلفات شهرداران منطقه 11 و 21 تهران اظهار داشت: شهردار منطقه 11 تنها به خاطر ساختمان علاء‌الدین عزل نشد و موارد دیگری بود و موضوع شهردار منطقه 21 نیز ربطی به موضوعات شهری ندارد و در این زمینه نیز شورا وظیفه نظارتی را به خوبی انجام داده است.

در این زمینه نیز شورا وظیفه نظارتی را به خوبی انجام می‌دهد و علاوه بر نظارت عینی نظارت دیپلماتیک داشته است.

چمران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه امسال در حوزه فرهنگ شهرداری چه اقداماتی را انجام داده است گفت: شهرداری در فرهنگ خوب عمل کرده است و این در حالی بوده که مسئولیت اصلی بر دوش شهرداری نبوده است.

انتهای پیام/

 

 

 

 

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها