امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148438
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۵
تعداد بازدید: 401
محمد جهانگیری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در رابطه با جزئیات تعیین تعرفه‌های درمانی که شب گذشته در جلسه شورای عالی بیمه به ...

محمد جهانگیری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در رابطه با جزئیات تعیین تعرفه‌های درمانی که شب گذشته در جلسه شورای عالی بیمه به تأیید رسید، گفت: در مجموع، رشد نرخ تعرفه برای سال 94 کمتر از نرخ تورم و 15 درصد تعیین شده است.

وی ادامه داد: قرار شد مصوبه شورای عالی بیمه به هیأت دولت برود و در آنجا به تصویب نهایی برسد. در نتیجه، فعلاً تا زمانی که به تصویب نهایی برسد، نمی توانیم جزئیات آن را اعلام کنیم.

معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام‌پزشکی گفت: در مجموع، به دلیل هماهنگی میان دولت، جامعه پزشکی و مردم کلیات بسته پیشنهادی تعرفه پذیرفته شده است.

جهانگیری در پاسخ به اینکه آیا مطالبات جامعه پزشکی برآورده شد، افزود: سال 94 سال خاصی از نظر اقتصادی و اجتماعی است و همه باید کشور را همراهی کنند تا از بحران‌های اقتصادی عبور کنیم، اگر جامعه نخواهد همراهی کنند، وضعیت سخت خواهد بود. جامعه پزشکی نیز همواره همراه کشور بوده و در مورد تعرفه‌ها نیز با توجه به مطالبات خود، ضمن حفظ کلیات آن، همراهی لازم را خواهد داشت.

وی ادامه داد: اما موارد خاصی ماند کیفی‌سازی، برآورد هزینه اولیه و در مواردی که می‌توانستیم تعرفه را کاهش دهیم و ارتباطی به کیفیت نداشته یا در بحث ایجاد عدالت که در برخی تعرفه‌ها مغفول مانده بود یا در جاهایی که به تعرفه آن خیلی توجه شده بود، با درایت بیشتری جلو رفتیم و این موارد را مدنظر قرار دادیم.

معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام‌پزشکی گفت: بسته تعرفه با رعایت این موارد، در شورای عالی بیمه تصویب شد که تقویت زیرساخت کیفیت، رعایت حال مردم و ارائه خدمات مناسب است.

جهانگیری در مورد اینکه آیا برای همکاری بیمه‌های پایه در پوشش تعرفه‌های خصوصی تصمیمات لازم اتخاذ شد، گفت: خرید راهبردی مصوبه قانون برنامه پنجم توسعه است که راهکارها را برای سال 94 طبق آن مدنظر قرار داده‌ایم، اما در جلسه شب گذشته فقط کلیات را مصوب کردیم تا نگرانی‌ها حل شود و به قانون عمل شود.

وی افزود: امسال طبق قانون، اولین سالی است که در سال پایانی برنامه پنجم توسعه قبل از آغاز سال جدید، تعرفه‌ها تعیین شد.

معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام‌پزشکی در مورد اینکه آیا در جلسه هیأت دولت ممکن است رشد تعرفه‌ها بیش از 15 درصد به تصویب برسد، گفت: جامعه پزشکی رشد بیش از 15 درصد تعرفه‌ها را مدنظر ندارد، البته روش‌ها و موارد متفاوت است، با این وجود مطالبات ما بحق است، اما جامعه پزشکی به این دیدگاه رسیده که همسو با شرایط کشور باشد و از طرفی دولت هم باید این همراهی جامعه پزشکی را مهم بداند.

جهانگیری گفت: مهمترین رکن، همراهی همه اصناف برای پیش بردن برنامه‌های کشور است.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها