امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148441
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۵
تعداد بازدید: 323
به گزارش خبرنگار انتظامی پیروان مــوعـــود،‌سردار محمدرضا مقیمی رئیس پلیس آگاهی ناجا در نشست خبری خود با اصحاب رسانه سال 93 را سال مهمی ارزیابی ...

به گزارش خبرنگار انتظامی پیروان مــوعـــود،‌سردار محمدرضا مقیمی رئیس پلیس آگاهی ناجا در نشست خبری خود با اصحاب رسانه سال 93 را سال مهمی ارزیابی کرد و اظهار داشت: برای برقراری امنیت در سال 93 یکی از دغدغه‌های ما بحث مبارزه با پدیده سرقت بود که در سراسر کشور سعی کردیم با جدیت و تلاش گام برداریم.

رئیس پلیس آگاهی ناجا تصریح کرد: بر همین اساس بحث  مدیریت را به جای برخورد با مجرم در اولویت قرار دادیم.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به بهمن و اسفند سال گذشته و افزایش سرسام‌آور سرقت گفت: پلیس آگاهی دو رویکرد را برای امسال و سال آینده در رئوس خود قرار داده که بحث تقویت و توسعه فعالیت‌های اطلاعاتی است و همچنین بهره‌گیری از تجهیزات و آزمایشگاه در بحث کشف علمی جرم از جمله این اهداف است.

سردار مقیمی افزود: دو هدف قرارگاه سرقت را هم‌افزایی و تمرکز و توان داخلی ناجا و مصون‌سازی نهادها و ارگان‌های دولتی و خصوصی در ایفای نقش خود در مبارزه با سرقت و جلب مشارکت‌های فردی عنوان کرد.

رئیس پلیس آگاهی ناجا تصریح کرد:‌ برای هم‌افزایی و تمرکز از مرکز پژوهش‌های ناجا و کارآگاهان استفاده کرده و شعار هر کارآگاه یک محقق باید باشد را به عنوان اصل قرار داده؛ همچنین در برخورد با پدیده سرقت از مباحث پژوهشی و تحقیقاتی بهره‌ برده‌ایم.

وی در ادامه به بحث صندوق‌های امانات بانک‌ها پرداخت و گفت: در این زمینه جلسات بسیاری برگزار شد و آسیب‌شناسی در این زمینه انجام شد و آنچه که لازم داریم مشارکت‌های عمومی است چرا که اگر مردم از صندوق امانات استفاده کنند ریسک جرم را بیشتر می‌کند.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه به جوانب مدیریت در جرم پرداخت و گفت: سعی کرده‌ایم در این زمینه هم به مجرم، قربانی جرم و هم به فضای اجتماعی جرم بپردازیم، چرا که هر سه در این زمینه تأثیرگذارند.

وی به اقدامات و توفیقات انجام شده اشاره کرد و افزود: در پایان سال 91 روند وقوعات 25 درصد رشد داشته و در سال 92 با توجه به اینکه قرارگاه سرقت در بهمن و اسفند راه‌اندازی شد، 23 درصد افزایش وقوعات داشته‌ایم؛ همچنین در 11 ماه امسال یک درصد منفی داشته و کاهش وقوعات را شاهد بوده‌ایم که در وجود 1.33 درصد است.

سردار مقیمی در ادامه به روند کشف پرداخت و گفت: در سال 91، 23 درصد و در سال 92، 28 درصد کشفیات داشته‌ایم و روند کشف امسال را نیز 8 درصد مثبت می‌دانیم.

رئیس پلیس آگاهی ناجا تصریح کرد:‌در روند کشف به وقوع در سال 91، یک درصد کاهش به سال قبل خود داشته و در سال 92 این عدد به 2 درصد رسیده اما در امسال 6 درصد کشف وقوع را افزایش داده‌ایم.

این مقام ارشد انتظامی به ادامه فعالیت قرارگاه مبارزه با سرقت پرداخت و خاطرنشان کرد: قرارگاه مبارزه با سرقت در سال 94 نیز تمدید شده و تشدید اقدامات عملیاتی با بسیج کلیه امکانات درون و برون سازمان با هدف کاهش وقوع سرقت در ایام تعطیلات از انتظارات ما از قرارگاه سرقت است.

ادامه دارد...

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها