امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148446
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۵
تعداد بازدید: 253
مینو اصلانی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پیروان مــوعـــود، گفت: ما از معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده به خاطر طرح بحث عدالت ...

مینو اصلانی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پیروان مــوعـــود، گفت: ما از معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده به خاطر طرح بحث عدالت جنسیتی در اجلاس پکن+20 تشکر می‌کنیم اما هیأت ایرانی می‌توانست با ابتکار بیشتر به عنوان یک الگو و پدیده در این کنفرانس بدرخشد.

وی افزود: ما حرف‌های نو زیادی در حوزه زنان و خانواده داریم و باید چالش‌هایی که دنیا و بالاخص فرهنگ غرب برای زنان پیش آورده است را به چالش می‌کشیدیم چرا که نقش‌های متفاوت زنان در غرب نادیده گرفته شده است و ما در بخشی از جهان هیچ رد پایی از زنان نمی‌بینیم.

رئیس بسیج جامعه زنان اظهار داشت: زن در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس بدون تأثیرگذاری در الگوی زن شرقی است و در الگوی غربی نیز همچنان به عنوان یک ابزار مورد سوء استفاده دیگران قرار می‌گیرد اما ما می‌توانستیم با بیان این مسئله که اسلام الگوی سومی برای زن ارائه می‌دهد که توان مشارکت اجتماعی، تأثیرگذاری و در عین حال پرداختن به نقش همسری و مادری خود را دارد الگوی جدیدی را به جهان ارائه دهیم.

اصلانی تصریح کرد: هیأت اعزامی از کشورمان می‌توانست در دیدار با سایر کشورها الگوی زن مجاهد انقلابی ایرانی را مطرح کند و بر نقش مؤثر زنان در این فرهنگن و کشور تأکید داشته باشد.

وی با بیان اینکه زنان کشور ما تأثیرات عمیق سیاسی، اجتماعی و دفاعی در سرنوشت کشور خود داشتند، افزود: مسئولان حوزه زنان چرا باید به دنبال کسب تجربه از سایر کشورها باشند و کدام کشور تجربه‌ای به غنا و ارزشمندی تجربه کشور ما در این زمینه دارد.

اصلانی گفت: طرح این موضوعات در چه اجلاسی باید اتفاق بیفتد و کجا زنان دنیا باید بدانند که چه ظلمی در حق آنها شده است و آنها از تأثیرگذاری‌های عمیق اجتماعی و خانوادگی محروم شده‌اند. آیا ما نیز باید همنوا با سایر کشورها به این موضوعات اشاره می‌کردیم؟

رئیس بسیج جامعه زنان گفت: جای دفاع از زنانی که مورد خشونت گروه‌های تروریستی قرار می‌گیرند کجاست و چه کسی در آن اجلاس باید از حق این زنان دفاع می‌کند؟ آیا گروهی غیر از هیأت اعزامی از کشورمان باید از حق زنان مسلمان عراقی، فلسطین و سوری و افغانستان دفاع می‌کرد؟

وی اظهار داشت: هیأت اعزامی ما بسیار مبتکرانه‌تر و خلاقانه‌تر می‌توانست در این اجلاس حضور پیدا کند و کمتر انفعال داشته باشد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها