امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۹:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148449
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۵
تعداد بازدید: 278
به گزارش گروه دانشگاه پیروان مــوعـــود، بسیج دانشجویی شش دانشگاه کشور در نامه‌ای به روحانی ضمن بیان ویژگی‌های یک توافق خوب اعلام کردند: ...

به گزارش گروه دانشگاه پیروان مــوعـــود، بسیج دانشجویی شش دانشگاه کشور در نامه‌ای به روحانی ضمن بیان ویژگی‌های یک توافق خوب اعلام کردند: عدم اعتماد به آمریکا، درک قدرت کشور و حمایت رهبری رمز موفقیت دولت در مذاکرات است.

در این نامه آمده است:

« جناب حجت‌الاسلام روحانی ریاست محترم جمهوری

با سلام

همانگونه که خود به روشنی می‌دانید، در اختیار داشتن دانش و فن‌آوری هسته‌ای به عنوان یک منبع پاک و ارزان انرژی، آن هم در دنیایی که با تهدیدات جدی زیست محیطی حاصل از مصرف بی‌رویه سوخت‌های فسیلی از سویی و خطر اتمام این منابع انرژی از سوی دیگر مواجه است، نه تنها یک نیاز بلکه ضرورتی انکار ناپذیر برای هر کشوری است که قصد دارد در تحولات آینده جهانی نقش ایفا کند.

در ادامه این نامه آمده است: جمهوری اسلامی ایران نیز که بر اساس آرمان‌ها و اهداف تشکیل خود موظف به بسط کلمه توحید در جهان بوده و همچنین بر اساس اسناد مصوب کشوری از جمله سند چشم انداز بیست ساله، باید به کشوری تاثیرگذار و الهام بخش در سطح منطقه‌ای و جهانی تبدیل شود؛ به طریق اولی نیازمند در اختیار داشتن فن آوری‌ها و ابزارهای قدرت آفرین است. دشمنان این ملت نیز با درک دقیق این مسئله از سال‌ها پیش تلاش دارند تا با توسل به آپارتاید و تحریم علمی سنگی بر مسیر پرشتاب پیشرفت ملت ایران بیندازند. تحریم‌هایی از قبیل ممنوعیت انتشار مقالات دانشمندان کشورمان در ژورنال‌های علمی خود نشان از اهداف و دلایل توسل سلطه گران به تحریم، آن هم به بهانه ی عدم اعتماد به اهداف برنامه ی هسته ای ایران دارد.

در ادامه این نامه خطاب به روحانی نوشته شده است: مردم ایران برای در اختیار گرفتن فناوری‌های ثروت آفرین و تاثیرگذار از قبیل دانش هسته‌ای و در هم شکستن دیوارهای آپارتاید علمی مستکبران، مومن‌ترین و دانشمندترین جوانان خود را تقدیم کرده اند بنابراین عجیب نیست اگر نگران فروختن آنچه با خون خریده اند به نان باشند. ایرانیان در طول تاریخ ثابت کرده‌اند که ملتی اهل منطق و صلح جو بوده و از جنگ و خونریزی استقبال نمی کنند. این مسئله در مذاکرات هسته ای 12 سال اخیر با مخالفان پیشرفت کشورمان نیز به خوبی قابل مشاهده است. منطق قوی‌تر گروه ایرانی در اکثر مذاکرات صورت گرفته در طول این سالها عملا دست استدلال طرف غربی را بسته و آنها را مجبور به انتقال پرونده ایران از فاز فنی در آژانس به فاز سیاسی در شورای امنیت کرده که خود شکستی برای اعتبار این کشورهاست. متاسفانه این سیاسی کاری دشمنان در دو سال اخیر با اجرای پرده‌ای دیگر از نمایش سلطه‌گری رخ نموده و آنان را به این خیال باطل کشانده که با پیش کشیدن یک توافق سیاسی و درگیر کردن مسئله در پیچ و تاب های بازی سیاسی، مذاکرات را برای سال‌های طولانی اطاله داده و به این ترتیب به خیال خام خود علاوه بر پلمپ طولانی مدت تاسیسات هسته‌ای کشورمان، تحریم‌ها نیز به عنوان چماقی بر سر ملت ایران نگاه داشته خواهد شد تا در موقع لزوم با به هم ریختن صحنه بازی بار دیگر تحریم‌های ناجوانمردانه را علیه مردم ایران اعمال کنند.

بسیج دانشجویی 6 دانشگاه کشور در ادامه اعلام کرد: با این تفاسیر جنبش دانشجویی ایران اسلامی پس از بررسی روند مذاکرات یک سال و نیم اخیر موارد زیر را اعلام می‌دارد:

الف) ویژگی‌های یک توافق خوب:

با توجه به رفتار مزورانه و به دور از منطق آمریکایی‌ها و طرف‌های غربی در طول مذاکرات با ایران و سایر کشورهای دنیا و اعتمادسازی بیش از حد تصور ایران در این مدت، تاکید می‌کنیم که تیم مذاکره کننده ما باید محکم و قاطعانه بر اصول زیر ایستادگی نماید:

هر نوع توافقی باید یک مرحله‌ای بوده و طرفین تمام تعهدات خود را یکباره و یکجا اعلام کند.
همه تحریم‌های ایران اعم از تحریم‌های سازمان ملل، اتحادیه اروپا، دولت و پارلمان آمریکا، لغو و بی‌اثر شوند.
حق غنی سازی صنعتی ایران به گونه‌ای که همه نیازهای کشور را در عرصه‌های مختلف تامین نماید؛ به رسمیت شناخته شود.
طرح هر نوع بحثی خارج از موضوع هسته‌ای در این مذاکرات و توافق نهایی آن غیر قابل پذیرش است.
متن توافق گویا و شفاف تنظیم شود تا امکان تفسیر به رای و نقض آن به بهانه های مختلف برای طرف غربی فراهم نباشد.

ب) ما همچنان آقای ظریف و اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان را جزو فرزندان انقلاب می‌دانیم البته بدیهی است که ایشان مادامی که از بر عزت و استقلال ملت و کشور ایران پافشاری نموده و از اصول مذکور کوتاه نیایند مورد حمایت مردم خواهند بود. بنابراین دانشجویان به عنوان قشر دغدغه‌مند و بیدار ملت اعلام می‌کنند که اگر تیم مذکور با دستان خالی و بدون رسیدن به توافق از مذاکرات برگردند اما از عزت ملی پا پس نکشیده و حاضر به پذیرش عهدنامه‌های تحمیلی نشوند، در آغوش ملت جا داشته و تلاش و مجاهدت ایشان در این نبرد سنگین فراموش نخواهد شد. با این وجود اگر خدای ناخواسته برخی بخواهند با یک توافق بد که تامین کننده منافع ملی کشورمان نیست، مذاکرات را به پایان برسانند؛ ملت ایران ایشان را در کنار امضاء کنندگان عهدنامه‌های ننگینی مثل ترکمانچای برای همیشه تاریخ به خاطر خواهد سپرد.

ج) شاید بتوان گفت رمز موفقیت دولت در این مذاکرات در 5 نکته است که توجه جدی به هرکدام از آنها در مذاکرات آتی بسیار موثر خواهد بود:

عدم اعتماد به آمریکایی‌ها و در نظر گرفتن این نکته کلیدی که «ما در حال مذاکره با دشمن هستیم». بی شک می‌توان رفتار اخیر سیاستمداران آمریکایی را موید این مسئله دانست.
درک قدرت جمهوری اسلامی ایران و دست برتر ما در منطقه. اکنون جمهوری اسلامی ایران برگ های برنده ی زیادی در اختیار دارد. تنها کافی است قدری واقع بینانه به تحولات کشورهای منطقه بنگریم تا به قدرت این دست برتر پی ببریم.
اوباما و دولت آمریکا بیش از هرکسی به نتیجه بخش بودن این مذاکرات نیاز دارند. درک این نیاز ما را از موضع «هر توافقی بهتر از عدم توافق است» خارج می‌کند. باید دانست این طرف غربی است که برای رسیدن به توافق باید التماس کند نه دولت ما.
حمایت‌های بی دریغ مقام معظم رهبری و ملت هوشیار، عزتمند و مستقل ایران پشتوانه‌ای است که با آن نه تنها به مذاکره که می توان به جنگ با استکبار رفت. شکی نیست که درک این منبع قدرت برای مذاکره کنندگان بسیار ضروری و حیاتی است.
مسلما ریاست محترم دولت و اعضای تیم مذاکره کننده به خوبی می‌دانند که عزت و ذلت بندگان در دست خداست و اوست که به نیت‌های خیر بندگانش برکت می‌دهد.

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان البرز

بسیج دانشجویی پردیس فومن دانـشگاه تهران

بسیـج دانـشجویی دانـشگـاه آزاد شـیــراز

بسیج دانشجـویـی دانشـگـاه بـیـرجـنـد

بسیج دانشجویی پـیـام نـور بـوشـهـر

بسیج دانشجویی دانشگاه سمنان»

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها