امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۶:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148455
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۵
تعداد بازدید: 222
به گزارش گروه سیاست خارجی پیروان مــوعـــود سیدکمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در تبیین سخنان مقام معظم رهبری درباره نامه 47 سناتور ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پیروان مــوعـــود سیدکمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در تبیین سخنان مقام معظم رهبری درباره نامه 47 سناتور آمریکایی درباره توافق جامع هسته‌ای گفت: عبارتی که مقام معظم رهبری درباره فروپاشی اخلاق سیاسی در آمریکا بیان فرمودند، به واقع نشان‌دهنده انحطاط معیارهای اخلاق سیاسی و نادیده انگاشتن تعهدات ملی در بین سیاستمداران آمریکایی است.

وی افزود: در همه جای دنیا وقتی دولتی منتخب مردم تصمیمی را اتخاذ می‌کند همه مقامات و نهادهای رسمی نسبت به اجرای آن تعهد می‌سپارند و دولت‌های بعدی نیز آن را محترم می‌شمارند. زیرا این امر یکی از اصول اولیه و غیرقابل انکار حقوق بین‌الملل  است که تغییر سیاست‌های داخلی یا حتی تغییر رژیم‌ها نباید در تعهدات بین‌المللی کشورها خللی ایجاد کند.

خرازی اظهار داشت: در آمریکا به دلیل نفوذ صهیونیست‌ها در مراکز قدرت، به جای آنکه منافع مردم آمریکا معیار باشد فشارهای رژیم اشغالگر قدس تاثیرگذار است به طوری که عده‌ای از نمایندگان مجلس سنا به جای حمایت از دولت خویش از افراطی‌های رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند.

 رئیس شورای راهبردی روابط خارجی دفتر مقام معظم رهبری با تاکید بر اینکه نامه 47 سناتور آمریکایی درباره توافق جامع هسته‌ای نهایت انحطاط اخلاق سیاسی و رجحان منافع بیگانگان بر منافع آمریکاست تصریح کرد: واقعیت امروز جمهوری اسلامی ایران به حدی مبرهن و آشکار است که کسی نمی‌تواند آن را انکار کند و به همین دلیل دولت فعلی آمریکا ناچار شده است بر این واقعیت اذعان کند و آماده است ظرفیت‌های ایران را به عنوان یک قدرت منطقه‌ای تاثیرگذار به رسمیت بشناسد و این اذعان نه از سر لطف، بلکه از سر ناچاری است.

وی اظهار داشت: واقعیت قدرت ایران به حدی آشکار است که حتی اگر دولت جمهوری خواهان نیز بر سر کار بیاید ناچار از پذیرش واقعیت آن خواهد بود چنانچه نیکسون جمهوری‌خواه نیز واقعیت چین را به عنوان یک قدرت بزرگ پذیرفت.

خرازی در پایان تاکید کرد: پذیرش قدرت و واقعیت امروز ایران تنها یک جبر تاریخی است که دیگران را به پذیرش آن ناچار ساخته که البته آغاز راه است.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها