امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۲:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148462
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۵
تعداد بازدید: 384
به گزارش خبرنگار انتظامی پیروان مــوعـــودف سردار محمدرضا مقیمی رئیس پلیس آگاهی ناجا در ادامه نشست خبری خود با اصحاب رسانه به انتظارات مدنظر از ...

به گزارش خبرنگار انتظامی پیروان مــوعـــودف سردار محمدرضا مقیمی رئیس پلیس آگاهی ناجا در ادامه نشست خبری خود با اصحاب رسانه به انتظارات مدنظر از قرارگاه مبارزه با سرقت در سال آینده پرداخت و اظهارداشت: بحث تمرکز رسیدگی به پرونده‌های جرائم همراه با خشونت و در اولویت قراردادن این پرونده‌ها از جمله برنامه‌های ما در حوزه سرقت است.

رئیس پلیس آگاهی ناجا تصریح کرد: اشراف اطلاعاتی بر جرم و تقویت آزمایشگاه‌های علمی و همچنین ارتقای آموزش و استانداردسازی رفتار کارکنان برای افزایش سطح رضایتمندی مردم و حضور به موقع برای رسیدن به صحنه جرم و به طور کلی ارتقای احساس امنیت از جمله برنامه‌های ما در این قرارگاه است.

وی در ادامه با بیان این مطلب که جغرافیای جرم هر استان هدف‌گذاری شده و با توجه به هدف، مدیریت بر جرم شروع می‌شود به 14 استان مورد هدف در قرارگاه مبارزه با سرقت پرداخت و اظهارداشت: بالغ بر 75 درصد سرقت‌ها در این 14 استان رخ می‌داده و تقریباً تمامی استان‌ها در امر مبارزه با سرقت موفق بودند اما در استان لرستان سرقت به حداقل رسیده و این استان از قرارگیری در زمره این 14 استان بیرون آمده است.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه در مورد آگهی لیزینگ خودروها در مطبوعات گفت: متاسفانه شرکت‌ها و موسسات کاغذی تشکیل می‌شوند و جایی تحت عنوان دفتر هم ندارند و کنترلی در ایجاد تشکیل آن نیز وجود نداردو سازمانی هم نیز که بر آنها نظارت کند و متاسفانه آنها به تبلیغاتی که در رسانه کرده مشکلاتی را بوجود می‌آورند که لازم است برخورد جدی با آنها صورت می‌گیرد.

رئیس پلیس آگاهی ناجا تصریح کرد: واحد خاصی در مجموعه جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فعالیت لیزینگ‌ها را رصد می‌کند و با توجه به رسیدگی در تهران بزرگ و بقیه استان‌ها ما کشفیات خوبی را داشته‌ایم؛ البته از بعضی از این لیزینگ‌ها تعهد گرفته شده و آزاد شده‌اند اما متاسفانه هنگام آزادی دوباره از مردم پول جمع کرده و کلاهبرداری می‌کنند.

سرهنگ فریدون رهبری معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی نیز در این زمینه به خبرنگاران گفت: با تجزیه و تحلیلی که داشته‌ایم به پیشگیری جرم قوه قضاییه نیز اعلام کرده‌ایم و در صددیم با رفع نواقص این پدیده برچیده شود.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تصریح کرد: تقریباً یک میلیون 600 هزار شرکت ثبت شده‌اند که 400 هزار از این شرکت ها سوری هستند و فعالیت ندارند و هیچ نهادی متولی نیست.

سردار مقیمی در ادامه به آخرین شگردهای سرقت از خودروها پرداخت و گفت: در ارتباطی که با خودروسازها داشته‌ایم آخرین شگردهای سرقت را به آنها ارائه داده‌ایم تا آنها را در خط تولید اصلاح کنند.

وی افزود: خوشبختانه افزایش وقوع نداشته‌ایم و بالغ بر 95 درصد خودروهای سرقتی کشف می‌شود.

این مقام ارشد آگاهی کشور تصریح کرد: جرائم اقتصادی در ناجا توسط پلیس آگاهی مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

سردار مقیمی در پاسخ به پرسش خبرنگاران در مورد موضوع اسیدپاشی اظهارداشت: در این خصوص الحمدولله هر اسیدپاشی را تا الان کشف کرده‌ایم و اسیدپاشی اصفهان هنوز در اولویت است و به صورت اولویت اول معاونت مبارزه با جرائم جنایی قرار دارد.

وی ادامه داد: در این زمینه اطلاعات خوبی جمع‌آوری شده و انتظار ما حتماً کشف پرونده است؛ به صورت هفتگی نیز این موضوع را بعنوان بعنوان پرونده مهم پیگیری کرده و از پلیس پیشکسوت نیز در این زمینه استفاده کرده‌ایم و یقین داریم با توجه به اطلاعات، حتماً بتوانیم کشف داشته باشیم.

رئیس پلیس آگاهی ناجا در ادامه در پاسخ به سوالی در مورد تخلف پلیس افتخاری گفت: یکی از جرائم در بحث سرقت، سرقت تحت پوشش مامور به هر شکل و عنوانی است و قطعاً سازمان‌های رصد کننده حتماً با جرم به هر شکلی که باشد برخورد می‌کنند.

سردار مقیمی در خاتمه در مورد موضوع علی مطهری گفت: علی مطهری موضوع جرم ما نیست.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها