امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148467
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۵
تعداد بازدید: 353
به گزارش خبرنگار پارلمانی پیروان مــوعـــود، امضاهای تذکر نمایندگان مجلس شورای اسلامی به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور پیرامون اظهارات اخیر ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پیروان مــوعـــود، امضاهای تذکر نمایندگان مجلس شورای اسلامی به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور پیرامون اظهارات اخیر علی یونسی دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های مذهبی به 104 امضا افزایش یافت.

در همین راستا، جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی فارس با اعلام این خبر گفت: نمایندگان به اظهارات آقای یونسی اعتراض داشته و همین اعتراض سبب امضای این تذکر شد.

وی همچنین اعلام کرد که این تذکر به هیأت رئیسه مجلس تقدیم شده و قرار است در جلسه علنی امروز خانه ملت قرائت شود.

بر اساس این گزارش، در تذکر نمایندگان که با عنوان «عزل آقای یونسی دستیار رئیس جمهور به علت مواضع ناشایسته ایشان و تهدید امنیت ملی» ‌نگاشته شده، آمده است:

جناب آقای روحانی

رئیس‌ جمهور محترم ایران اسلامی

آقای یونسی دستیار ویژه جنابعالی در امور اقوام و ادیان از زمان شروع به کارشان در این جایگاه مهم بارها با مواضع نسنجیده و اقدامات اختلاف‌برانگیز و برنامه‌های تفرقه‌ساز امنیت ملی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مورد تهدید قرار دادند.

از جمله مواضع اخیر ایشان در همایش «ایران؛ نام، مردم، سرزمین» با این عنوان که «در حال حاضر عراق نه فقط حوزه تمدنی ماست بلکه هویت، فرهنگ، مرکز و پایتخت ماست»؛ این جملات همان القای ایران‌هراسی و اسلام‌هراسی که توسط دشمنان انقلاب اسلامی بارها در رسانه‌های آنها و مواضعشان بیان شده می‌باشد.

جناب آقای رئیس‌ جمهور

جمعی از نمایندگان مجلس مصرّانه از جنابعالی می‌خواهند با توجه به روحیه تذکرناپذیر آقای یونسی و اصرار وی بر ادامه این مواضع ناپسند و حساسیت سیاست‌های داخلی و خارجی ناشی از مواضع مسئولان جمهوری اسلامی ایران از شما می‌خواهند آقای یونسی را از این جایگاه عزل کنید و اجازه ندهید این مواضع نسنجیده و بحران‌آفرین ادامه یابد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها