امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148478
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۱۲
تعداد بازدید: 1455
علی اکبر رائفی پور پاسخ میدهد:
استاد علی اکبر رائفی پور در پاسخ به سوالاتی در خصوص شبکه های اجتماعی به تبیین این شبکه ها میپردازد

علی اکبر رائفی پور پاسخ میدهد:

به گزارش پیروان مـــوعـــود؛سوال های بسیار در رابطه با شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک ،لاین ،وایبر،واتس اپ و... پرسیده میشوند که آیا استفاده شوند یا خیر؟
آیا این استفاده کمک مالی به سازندگان است یا خیر؟که این پول را برعلیه خود ما استفاده میکنند.
آیا اگر بدانیم استفاده از آنها فرصتی است برای انتقال سخنان خودمان به مردم دنیااست می توان استفاده کرد یا خیر؟

علی اکبر رائفی پور پژوهشگر و محقق حوزه جنگ نرم و رساته در پاسخ به این پرسش ها گفت:
در زمینه شرعی هرکسی باید از مرجع تقلید خود این سوال را بپرسد که آیا میتواند استفاده کند یا خیر؟
در رابطه کمک مالی بعضی از افراد می گویند با هر کلیک مقدار پولی برای شرکت سازنده ارسال میشد که در این رابطه باید از متخصصان امر سوال شود.اما مسئله ی که من میدانم این است که سایت های پر بازدید که تبلیغات فراوانی هم دارند به ازای هر بار بازدید پولی دریافت میکنند و با استفاده از انها براشون درآمد زایی میشود.یا اینکه سازمان های جاسوسی اطلاعات را از این شرکت ها خریداری می کنند ومعمولا هزینه های بسیار زیادی هم به ازای دادن اطلاعات پرداخت میکنند.برای مثال شبکه ی جاسوسی امریکا با دادن پول به شرکت گوگل از وی میخواهد که اطلاعات جیمیلی کاربران رو در اختیار انها قرار دهد.در صورتی که من اعتقاد دارم خود این نرم افزارها کلا جاسوسی بوده و توسط شرکت های جاسوسی ساخته میشود و اسم گذاری سایر شرکت ها بر آنها بازی بیش نیست.
در رابطه با اینکه این نرم افزارها بخصوص وایبر صهیونیستی است هیچ شکی وجود ندارد و اطلاعات مرکزی ان در قبرس است اوایل این مسئله پنهان میشد وبرای معرفی سازندگان آنها فردی با تابعیت دو گانه را معرفی می کردند مثلا رابرت مرداک که یک یهودی صهیونیستی است را استرالیایی که مسیحی است معرفی می کردند.

در رابطه با نحوه ی کار این نرم افزار باید گفت بعد از استفاده اطلاعات موجود در تلفن همراه ،کامپیوتر و...مثل شماره ی مخاطبان،عکس ها به شرکت سازنده فرستاده میشود.حتی آنها میتوانند دهنه ی گوشی رو راه بیندازند و شنود کنند یا هنگام عکس گرفتن میتوانند فیلم برداری کنند.
میتوانند شماره هارد لب تاب را ثبت کنند و اگر با همان لب تاب شما از چند جای دیگه به اینترنت وصل شوید میفهمند که شما هستید.

حتی میتوان گفت خود اینترنت هم شبکه ی جاسوسیست و هیچ موضوع سرچ شده ای از آن پاک نمیشود.شبکه ی بی بی سی در جایی میگفت :هیچ اطلاعاتی از اینترنت پاک نمیشود و میتواند روزی بر علیه شما استفاده شود.
هدف اصلی کلیه ی این نرم افزارها یکی شدن آنهاست تا در اخر کلیه ی اطلاعات مربوط به یک شخص در یک جا جمع آوری شود برای مثال اینستاگرام به مرور زمان رشد کرد ودر نهایت توسط فیس بوک خریداری شد.

در این رابطه که این نرم افزارها بر علیه ماست شکی وجود ندارد چون ما در هر زمینه ای تحریم شده ایم حتی دریچه کولر اما در زمینه لب تاب و گوشی های همراه خیر و جدیدترین و گران ترین آنها در کشور ما یافت میشود.این یعنی کشورهای سازنده بیشترین استفاده را ار فروش اینها به ما میبرند.

مهمترین استفاده ی انها از این ابزارها آنالیز فکری مردم است این که در ذهن مردم چی میگذرد و به چه شکلی میتوان روی آنها تاثیر گذاشت.برای مثال مدتی جوک های تحت عنوان مملکت داریم ،فک و فامیل داریم و... باب میشود و بعد مردم خودشان شروع به نشر این پیام ها میکنند.وقتی پیامی توسط یک نفر فرستاده میشود انها پیگیری میکنند که این شخص با این تصویر چنین اعتقاد یا طرز فکری دارد.

و اما در رابطه با حضور در آنها:
یک جنگ نا متقارن است یعنی زمین بازی برای انهاست و حتی خود اینترنت و این حضور ما یک جنگ نامتقارن است.
باید بلد باشیم خوب بازی کنیم،برای مثال صفحه ای بر علیه اسرائیل راه بیندازیم اگر بستن باید سروصدا راه انداخت که آزادی بیان و حقوق بشر کجا رفت واگر نبستن که خودشون ضرر کردن این یک بازی خوب است.
بهترین کار این است که زمین هم برای خودمان باشد،خودمان ابزار بسازیم یک چندتایی هم ساخته اند اما ضعیف است اما امن!

این نرم افزارها را بسازیم چون میتوان بسیار مفید استفاده شوند،وهمین طور سود مالی دارد.
میتوان فرهنگ سازی کرد که مردم از این نرم افزارها درست استفاده کنند همه ی پیام های که نشر میشود را باور نکنند.
پس برای استفاده باید به سه نکته توجه داشت:


1-    از لحاظ شرعی.
2-    ببینم استفاده ی ما سود دارد یا ضربه می زند.
3-    گزینه مشابه امن دارد یا خیر.

انتهای پیام/

پیاده سازی متن:فاطمه سمائی

منبع:پیروان موعود

آخرین اخبار
پربازدید ها