امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۳:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148487
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۳۵
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرنگار حوزه دولت پیروان مــوعـــود علی‌اکبر ولایتی دبیرکل مجمع بیداری اسلامی در اطلاعیه‌ای با اشاره به مواضع غیر مسئولانه برخی ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت پیروان مــوعـــود علی‌اکبر ولایتی دبیرکل مجمع بیداری اسلامی در اطلاعیه‌ای با اشاره به مواضع غیر مسئولانه برخی افراد در خصوص کشورهای منطقه با تصریح بر حفظ تمامیت ارضی تمامی کشورها بر حفظ وحدت و مبارزه با هرگونه افراط گرایی و تروریسم به عنوان موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران که از سوی مقامات رسمی بیان می شود، تاکید کرد.

مشاور مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در بخشی از این اطلاعیه گفت: نگاه انقلاب اسلامی در سیاست خارجی نه تنها نگاه قومی، قبیله‌ای و ترویج اندیشه‌های ناسیونالیستی نیست، بلکه جغرافیا و مرزهای سرزمینی در اندیشه انقلاب اسلامی هیچ‌گونه جایگاهی ندارد، نگاه انقلاب اسلامی کل جهان اسلام را به عنوان یک پیکر تحت عنوان امت اسلامی به رسمیت می شناسد و تمامی مسلمانان با یکدیگر برادرند و دراین برادری هیچ تفاوتی نژادی بین سیاه و سفید، عجم، عرب، ترک، تاجیک و ... وجود ندارد،  همه از حقوق یکسان و برابر برخوردارند.

وی با تاکید بر اینکه این نگاه اعتقادی به معنای دخالت در امور کشورهای دیگر یا به رسمیت نشناختن تمامیت ارضی کشورها خصوصا کشورهای دوست و برادر نیست، افزود:  سخنان غیرمسئولانه‌ای که اخیراً در جهت خلاف این اعتقاد مبنائی از سوی بعضی از افراد بیان شده است، باعث بهره‌­برداری سوء رسانه­‌ای توسط بعضی از شبکه­‌های خاص گردیده است که تمامی زحمات، کمک‌ها و مساعدت‌های جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم و ارائه خدمات مستشاری را با اهداف و نیات سوء تفسیر و تاویل کنند.

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی در ادامه تاکید کرد: بدیهی است مواضع اصولی و رسمی توسط مقامات رسمی ارائه می‌گردد و پرداختن رسانه‌ها به سخنان غیرمسئولانه جای تامل دارد،  مجمع جهانی بیداری اسلامی ضمن تاکید بر هوشیاری و مراقبت امت اسلامی، دولت‌ها، جریان‌های اسلامی و انقلابی در این برهه حساس، تلاش‌ها و نقشه‌های شوم مبنی بر اختلاف‌افکنی بین عجم و عرب، شیعه و سنی و ترویج اندیشه‌های قومی و قبیله‌ای را در استمرار فتنه مذهبی در منطقه محکوم می­‌نماید.

 ولایتی در بخشی دیگری از این اطلاعیه اشاره کرد: انقلاب اسلامی همیشه منادی وحدت و انسجام امت اسلامی است و ضمن حفظ احترام به تمامیت اراضی کشورها تمامی مساعی خویش را برای جلوگیری از تجزیه عراق، سوریه، یمن، لیبی و سایر بلاد اسلامی به کار می‌گیرد و از تمامی مسلمانان و آزادیخواهان استدعا دارد که توطئه جدید دشمن در تفرقه و جداسازی ملت‌ها و دولت‌های مسلمان از یکدیگر را با تبلیغ عملیات رسانه‌ای صهیونیزم بین‌الملل، استکبار جهانی و ارتجاع منطقه را ناکام گذارند.

به گزارش فارس، علی یونسی دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی هفته گذشته در همایش «ایران: نام، مردم، سرزمین» از سلسله همایش‌های بحث درباره هویت ایرانی گفته بود که « در حال حاضر عراق نه فقط حوزه تمدنی نفوذ ماست بلکه هویت، فرهنگ، مرکز و پایتخت ماست و این مسئله هم برای امروز است و هم برای گذشته چرا که جغرافیای ایران و عراق غیرقابل تجزیه و فرهنگ ما غیرقابل تفکیک است پس ما باید با هم بجنگیم و یا باید یکی شویم.

صحبت‌های علی یونسی واکنش‌های متعددی را به دنبال داشته است.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار