امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148491
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۳۶
تعداد بازدید: 109
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعـــود، مراکز امنیتی استان جنوبی عدن یمن از روز گذشته (شنبه) عملیات سربازگیری از میان جوانان جنوبی این کشور را ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعـــود، مراکز امنیتی استان جنوبی عدن یمن از روز گذشته (شنبه) عملیات سربازگیری از میان جوانان جنوبی این کشور را آغاز کردند.

به گزارش خبرگزاری «آلمان»، استخدام سربازان امروز (یکشنبه) برای دومین روز متوالی ادامه دارد. یک منبع مسئول استان عدن به خبرگزاری آلمان گفته که هم‌اکنون مراکز امنیتی در چهار استان عدن، ابین، لحج و الضالع برای استخدام نیروی نظامی تا 5500 نفر فعالیت می‌کنند.

به گفته این منبع مسئول، تاکنون 200 نفر از جوانان جنوبی یمن به عنوان سرباز به کار گرفته شدند و قرار است توسط افسران و فرماندهان نظامی جنوب کشور در پادگان صلاح‌الدین وابسته به مرکز فرماندهی چهارم نظامی در عدن آموزش داده شوند.

در همین ارتباط، شبکه تلویزیونی «اسکای نیوز» گزارش داد که مقامات یمنی شروع به سربازگیری برای ارتش این کشور کرده اند. این اقدام در چارچوب تلاش عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی این کشور برای افزایش قدرتش و مقابله با تهدیدات انصارالله صورت می گیرد.

این اقدام منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن پس از آن صورت گرفته است که اخیرا جنبش انصارالله و کمیته های مردمی به همراه ارتش یمن در نزدیکی شهر نجران در مرز این کشور با عربستان سعودی مانور نظامی برگزار کردند.

از سوی دیگر، برخی منابع خبری گزارش دادند که عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن که ادامه گفت‌وگوی ملی را مشروط به تغییر مکان برگزاری این مذاکرات از صنعاء به مقر شورای همکاری خلیج فارس در ریاض عنوان کرده است، اخیرا به منظور بحث و بررسی  درباره انتقال محل گفت‌و‌گوی احزاب مختلف یمنی به عربستان، از شهر جنوبی عدن راهی ریاض شد.

این در شرایطی است که جنبش انصارالله بارها مخالفت خود  با درخواست عبدربه منصور هادی برای انتقال محل مذاکرات احزاب سیاسی به ریاض را اعلام کرد. سخنگوی انصارالله یمن اعلام کرد که این جنبش هرگز با این درخواست هادی موافقت نخواهد کرد.

رئیس‌جمهور مستعفی یمن در ادامه از کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل خواست تا مستقیما، فعالیت سفارتخانه‌های خود را در «عدن» از سرگیرند.

رئیس جمهور مستعفی یمن که اخیرا از صنعاء به شهر جنوبی عدن یمن گریخته است، قصد دارد با حمایت شورای همکاری خلیج فارس به فعالیت‌های خود در این شهر ادامه دارد، این در حالی است که مردم یمن دیگر وی را رئیس جمهور مشروع این کشور نمی دانند.

منصور هادی دوم بهمن‌ماه از سمت خود استعفا داد و دوم اسفندماه از شهر صنعاء به شهر جنوبی عدن یمن فرار کرد و از این شهر به فعالیت‌های خود علیه انصارالله ادامه می‌دهد. وزیر دفاع یمن نیز اخیرا در اقدامی مشابه صنعاء را ترک کرد و به شهر عدن گریخت.

انتهای پیام/ح

 

 

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها