امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148509
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۸
تعداد بازدید: 235
به گزارش پیروان مــوعـــود،‌ به نقل از وزارت بهداشت علی اکبر سیاری در مراسم رونمایی از نرم افزار «خود ارزیاب میانسالان» گفت: به دلیل ...

به گزارش پیروان مــوعـــود،‌ به نقل از وزارت بهداشت علی اکبر سیاری در مراسم رونمایی از نرم افزار «خود ارزیاب میانسالان» گفت: به دلیل بروز مرگ و میر بالا در سنین بین 30 تا 59 سالگی سازمان بهداشت جهانی تمام کشورها را ملزم کرده است که تا سال 2025 بر اساس برنامه ریزی هایی، مرگ و میر میانسالان را تا25 درصد کاهش دهند.

وی افزود: بر همین اساس برنامه ریزی هایی در معاونت بهداشت وزارت بهداشت انجام گرفته است که یکی از این برنامه ها طراحی اپلیکیشن ها و نرم افزارهای اطلاع رسانی عمومی در خصوص سلامتی است.

وی ادامه داد: نرم افزار «خود ارزیاب میانسالان» به این قشر کمک می کند عوامل خطرزای سلامتی که کنترل آن در دست خود فرد است، همچون اضافه وزن، چاقی، چربی خون، فشار خون و دیابت خود را کنترل کند.

سیاری بیان داشت: این نرم افزار کمک می کند که افراد با مخاطرات سیگار کشیدن، خوردن غذای ناسالم، کم تحرکی آشنا شده و به خودمراقبتی بپردازند.

وی افزود: اپلیکیشن «خود ارزیاب میانسالان» برای مراقبت از سلامت افزاد سالم طراحی شده و همچنین به کنترل عوامل خطر در بیماران کمک می کند.

معاون بهداشت خاظرنشان کرد: این نرم افزار در Google player و همچنین سایت Apple قابل دریافت و نصب بر روی گوشی های همراه است.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها