امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۹:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148511
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۸
تعداد بازدید: 230
به گزارش خبرنگار قضایی پیروان مــوعـــود، محمدباقر الفت در مراسم انعقاد سند همکاری بین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با مرکز ...

به گزارش خبرنگار قضایی پیروان مــوعـــود، محمدباقر الفت در مراسم انعقاد سند همکاری بین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با مرکز مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضاییه با بیان اینکه حساسیت‌های بالایی در دادرسی‌های خانواده و احکامی که در این ارتباط صادر می‌شود وجود دارد، گفت: نحوه برخورد قوه قضات همیشه موضوع جدی قانون‌گذار در این زمینه بوده است.

وی گفت: موضوعات مهمی در محاکم  خانواده مورد بررسی قرار می‌گیرد که بعضاً بعد از دهها سال متوجه افراد می‌شوند. کیفیت دادرسی‌ها در محاکم دادگاه‌های خانواده متفاوت‌تر از بقیه دادگاه‌ها هستند و قضاتی که در این دادگاه می‌نشینند باید مجهز به جامعه‌شناسی و روانشناسی باشد.

الفت ادامه داد: در تمام دنیا در کنار محاکم خانواده افراد دیگری هم در زمینه مشاور ایفای نقش می‌کنند و کشور ما نیز از این قضیه مستثنی نیست و سازمان‌هایی مانند بهزیستی و علاقه‌مندانی مانند روانشناسان و جامعه‌شناسان در کنار محاکم قرار گرفته‌اند و محاکم هم به نحو شایسته آنها را مورد قبول قرار دادند.

وی با اشاره به اینکه اخذ تصمیم متناسب به حال زوجین و فرزندان باید در دادگاه‌ها صورت بگیرد، گفت: ما تأکیدی بر حفظ ارتباط زناشویی نداریم اما تأکید ما بر اخذ تصمیم صحیح دادگاه‌ها است.

معاون اجتماعی و پیش‌گیری از وقوع جرم قوه قضاییه بیان داشت:‌امیدواریم دادگاه‌هایمان بر اثر گرفتن مشورت از مشاوران بتوانند بهترین تصمیم را اتخاذ کنند بعد از انقلاب اسلامی مقررات حمایت از خانواده چندین نوبت تغییر پیدا کرد و در آخرین اقدام قانون حمایت از خانواده به تصویب رسید که انصافاً قانونی مترقی است.

الفت اظهار داشت: در مواد 16 و 17 این قانون درباره ایجاد مرکز مشاوران حقوقی صحبت شده است و احکام زمانی مورد تأیید مقامات بالاتر قرار می‌گیرد که مورد تأیید مشاوران باشد.

وی ادامه داد: برای عملیاتی کردن مواد 16 و 17 وزارت دادگستری مکلف شد آیین‌نامه‌ایی را تهیه کند و در آن مرجعی باید مسئول تأسیس مراکز مشاوره باشد و این وظیفه به مرکز مشاوران واگذار شد و از همین‌رو ما سند همکاری را در جهت اجرای بهتر این آیین‌نامه با این مرکز امضا کردیم.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها