امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148530
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۰۰
تعداد بازدید: 388
به گزارش خبرنگار اقتصادی پیروان مــوعـــود، علی عسگر الهیارنژاد امروز در نشست خبری آماده‌سازی ناوگان ریلی برای ایام نوروز اظهار داشت: با همکاری ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پیروان مــوعـــود، علی عسگر الهیارنژاد امروز در نشست خبری آماده‌سازی ناوگان ریلی برای ایام نوروز اظهار داشت: با همکاری شرکت ایریکو (شرکت صنایع ریلی ایرانیان) اولین واگن سه تخته کشور در مسیر تهران ـ مشهد قرار گرفت.

وی با بیان اینکه این واگن‌ها متعلق به شرکت ریلی مهتاب‌سیر جم است، گفت: این واگن‌ها توسط شرکت ایریکو از واگن‌های پارسی به واگن سه تخته تبدیل شده است.

الهیارنژاد با بیان اینکه هزینه بهسازی و نوسازی این واگن‌ها 570 میلیون تومان بود، بیان کرد: این در حالی است که یک دستگاه واگن نو، بیش از 3میلیارد تومان هزینه دارد.

مدیرعامل هلدینگ توسعه ترابر گفت: نوسازی سیستم تهویه، بهسازی واگن‌ها و نصب سیستم صوت و تصویر در این واگن‌ها از فعالیت‌هایی بود که انجام شد، ضمن آنکه بوژی و ترمز واگن‌ها باسازی شده است.

الهیارنژاد افزود: این برای اولین بار در کشور است که واگن سه تخته در واگن ریلی کشور وارد شده است؛ این امر با همکاری متخصصان داخلی انجام شد و مانع خروج ارز از کشور شده است، ضمن آنکه مطابق با نیاز خانواده طراحی شده است.

وی بیان کرد: شرکت مهتاب‌سیر جم 128 دستگاه واگن مسافری دارد که اغلب در مسیر جنوب تردد می‌کند.

وی با بیان اینکه این شرکت ریلی برای نوروز امسال 10 درصد ظرفیت خود را افزایش داد، اظهار داشت: 3 دستگاه واگن سه تخته دیگر نیز منتظر اخذ مجوز از راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران برای ورود به ناوگان ریلی کشور است.

مدیرعامل هلدینگ توسعه ترابر با اشاره به توزیع بسته‌های فرهنگی در ایام نوروز بین مسافران قطار اظهار داشت: کل ناوگان شرکت مهتاب‌سیر جم شامل 768 صندلی است.

* افزایش 10 درصدی ظرفیت شرکت ریلی نورالرضا برای نوروز

مدیرعامل هلدینگ توسعه ترابر بیان کرد: شرکت ریلی نورالرضا به عنوان دیگر شرکت زیرمجموعه هلدینگ توسعه برابر 54 دستگاه واگن چهار تخته دارد که اغلب تجهیزات آن برای نوروز امسال به روز شد.

وی اظهار داشت: این شرکت ریلی نیز 50 دستگاه واگن دارد که برای ایام نوروز 10 درصد به ظرفیت این شرکت اضافه شده است.

مدیرعامل هلدینگ توسعه ترابر با اشاره به راه‌اندازی باشگاه مشتریان شرکت مهتاب‌سیر جم اظهار داشت: شرکت ریلی نورالرضا در مسیرهای تهران ـ مشهد، تهران ـ کرمان، تهران ـ شیراز و مشهد ـ اصفهان است.

انتهای پیام/آ

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها