امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۱:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148541
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۳۰
تعداد بازدید: 239
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعـــود، هنگامی که مقامات مصری به ویژه «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور این کشور سرگرم نشست اقتصادی شرم ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعـــود، هنگامی که مقامات مصری به ویژه «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور این کشور سرگرم نشست اقتصادی شرم الشیخ و سلفی گرفتن با حاضران در این نشست بودند، مردم مصر در شهرهای رفح و شیخ زوید در شمال استان سینا (شمال مصر) غرق در تاریکی بودند زیرا برق این مناطق در طول سه روز نشست اقتصادی قطع شده بود.

پایگاه خبری «العربی الجدید»، گزارش داد که رنج مردم سینا از دید رسانه‌های دولتی که درگیر پوشش نشست پر رزق و برق شرم الشیخ بودند پنهان ماند اما در عوض شبکه‌های اجتماعی با هشتگ «سینا بدون سیگنال» مسأله بی برقی در سینا را پوشش دادند.

احمد عطیه یکی از کاربران مصری در صفحه شخصی خود نوشته: 3 روز بدون برق، بیمارستان‌ها و بخش اورژانس تعطیل شده و خطوط ارتباطی نیز قطع است،[خطاب به السیسی] اینها افرادی هستند که برای تو اهمیتی ندارند چون تو توجه و رسانه‌هایت را معطوف میلیاردها دلار کمک کرده‌ای.

ایمن مصطفی یک کاربر دیگر با کنایه گفت بعد از بازگشت «برق» بعد از سه روز بی برقی زنان هلهله کشیدند و مردان از شادی دست به آتش بازی زدند.

بدر السروی کاربر مصری نیز حکایت می‌کند که سینا از مصر بلکه از همه جهان به دور افتاده، ایمن محسن یک کاربر دیگر مصری گزارش داد که پدر یک دختر بچه مصری بعد از اینکه فرزندش مورد اصابت گلوله تیراندازی بی هدف نیروهای امنیتی مصری قرار گرفته نتوانسته با بخش فوریت‌های پزشکی تماس بگیرد و بعد از اینکه با تحمل مشقت فروان دخترش را به بیمارستان «شیخ زوید» رسانده هیچ پزشکی در کار نبوده و تنها یک مددکار در نبود دارویی مسکن تلاش می‌کرده گلوله را از بدن این دختر خارج کند.

در حالی که مصر تلاش می‌کند پایتختی تازه برای خود در نزدیکی قاهره به سبک شهرهای امارات متحده عربی بنا کند یکی از بزرگترین استان‌های این کشور در محرومیت کامل به سر می‌برد.

انتهای پیام/ص

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها