امروز : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 27
۲۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148542
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۳۰
تعداد بازدید: 203
به گزارش گروه سیاست خارجی پیروان مــوعـــود حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه در سفر خود به عمان با «یوسف بن ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پیروان مــوعـــود حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه در سفر خود به عمان با «یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان دیدار و در خصوص همکاری‌های دوجانبه و آخرین تحولات منطقه گفت‌وگو و رایزنی کرد.
معاون وزیر خارجه با ممتاز خواندن روابط دو کشور از روند همکاری‌های دوجانبه به‌ویژه برگزاری منظم کمیسیون و کمیته‌های مشترک دو کشور ابراز رضایت کرد.
امیرعبداللهیان در اظهارات خود در خصوص همکاری‌های منطقه‌ای با اشاره به تحولات اخیر در یمن اظهار داشت: استمرار رایزنی و گفت‌وگو بین همه طرف‌های سیاسی در این کشور به حل مشکلات بوجود آمده کمک خواهد کرد.

وی افزود: یمن متعلق به همه یمنی‌هاست و گفت‌وگوی یمنی-یمنی در فضایی آرام و با مشارکت همه احزاب، گروه‌ها و جریان‌های سیاسی- اجتماعی راه حل عملی مشکلات پیچیده در یمن می‌باشد.
وی خاطرنشان کرد: ما معتقدیم همه طرف‌ها در منطقه باید از اقداماتی که افراط‌گرایی را تشدید می‌کند قویاً اجتناب ورزند.

وی افزود: امروز مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی و وحدت جهان اسلام یک ضرورت به شمار می‌رود و بر همین اساس مبارزه انصارالله با گروه‌های تکفیری القاعده و داعش در یمن قابل تقدیر می‌باشد.
«یوسف بن علوی» وزیر خارجه سلطنت عمان نیز ضمن خوش آمدگویی به معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران کشوری بزرگ و با سابقه تاریخی طولانی در منطقه است، افزود: سلطنت عمان روابطی کاملاً شفاف و با ثبات با جمهوری اسلامی ایران دارد و توسعه و تقویت این روابط را به نفع دو کشور و منطقه می‌داند.
وزیر خارجه عمان با اشاره به طرح سیاسی شورای همکاری خلیج فارس و خطراتی که وحدت ملی یمن را تهدید می‌کند بر مشارکت همه گروه‌ها، احزاب و جریان‌های سیاسی یمن در گفت‌وگوهای یمنی تاکید کرد.

بن علوی هرگونه رفتار مبتنی بر افراط‌گرایی را در منطقه از سوی هر طرفی که باشد بر خلاف مصالح همگانی دانست.
انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها