امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۵:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148544
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۳۰
تعداد بازدید: 105
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه (دیروز) در مصاحبه با شبکه «سی.بی.اس» ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه (دیروز) در مصاحبه با شبکه «سی.بی.اس» تصریح کرد که آمریکا در نهایت برای رفع بحران سوریه می‌بایست با «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه وارد گفت‌وگو شود.

با این حال، «ماری هارف» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امروز دوشنبه اعلام کرد که «کری» به طور خاص به اسد اشاره نکرده است و واشنگتن هرگز با رئیس‌جمهور سوریه وارد گفت‌وگو نمی‌شود.

هارف ادامه داد: بنا بر ضرورت، همیشه به نمایندگانی از رژیم اسد بعنوان بخشی از این فرایند (گذار سیاسی و مذاکرات درباره بحران سوریه) نیاز است. هرگز اسد مذاکره نمی‌کند و مذاکره نخواهد کرد و کری نیز چنین مسئله‌ای را نگفت.

جان کری در مصاحبه خود گفته بود «آنچه ما مصرانه به دنبال آن هستیم این است که اسد بیاید و چنین کاری کند (فرایند دیپلماتیک برای پایان دادن به درگیری‌های سوریه را از سربگیرد) و برای اینکه او را وادار به چنین کاری کنیم، باید فشارهای مختلفی به او وارد شود تا چنین کاری را انجام دهد».

کری همچنین در مصاحبه خود گفت: برای اینکه رژیم اسد را به مذاکره بیاوریم، می‌بایست برای او این مسئله را روشن کنیم که همه برای یک نتیجه سیاسی عزم و اراده دارند و تصورات و محاسبات او درباره مذاکره را تغییر دهیم. این مسئله هم‌اکنون در دست بررسی است و من متقاعد شدم که با تلاش‌های همپیمانان ما و دیگران، فشارها بر اسد افزایش پیدا می‌کند.

انتهای پیام/ص

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار