امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148561
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۴
تعداد بازدید: 190
به گزارش خبرنگار پارلمانی پیروان مــوعـــود، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (دوشنبه 25 اسفند) در نشست خبری در رابطه با این سوال که ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پیروان مــوعـــود، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (دوشنبه 25 اسفند) در نشست خبری در رابطه با این سوال که رسیدن به توافق هسته‌ای چقدر امکان‌پذیر است؟ گفت: نگاه بدبینانه‌ای در رابطه با این موضوع ندارم. خیلی گام‌ها برداشته شده و اگر طرف مقابل زیاده‌خواهی نکند، مذاکره‌کنندگان می‌توانند به توافق برسند.

وی در رابطه با این سوال که آیا در رابطه با حادثه‌ قم پیگیری‌هایی شده است؟ گفت: این سوال را از من نپرسید از بخش های دیگری که مسئولیت داشتند باید این سؤال پرسیده شود، البته پیگیری‌هایی انجام شده اما اینکه واقعا یک بررسی دقیقی صورت گرفته باشد بعید است و من پیگیر و مسئول اجرایی این ماجرا نیستم.

رئیس مجلس در رابطه با سوالی پیرامون موضوع 170 نفر از نمایندگان که مورد ادعای رحیمی معاون رئیس‌جمهور سابق بودند، گفت: متهم اگر یک ادعایی داشته باشد نباید مورد دستاویز قرار گیرد. متهمان ممکن است دعاوی زیادی داشته باشند. البته ما به قوه قضاییه گفته‌ایم این مسئله را بررسی و پیگیری کند.

لاریجانی در رابطه با این سوال که آیا کفه قانون‌نویسی در مجلس نسبت به کفه نظارت سنگینی نمی‌کند؟ و چه تدابیری برای برابری این دو کفه دارید؟ گفت: هر دو وجه قانون‌نویسی و نظارت در مجلس مهم است. نواقصی وجود دارد که با قانون‌نویسی باید حل شود.

وی ادامه داد: از نظر آیین‌نامه بحث‌هایی مطرح است که برخی از ساختارها را تغییر دهیم و ببینیم چگونه می‌توانیم عملکرد بهتری داشته باشیم.

در ادامه این نشست یکی از خبرنگاران گفت: «دیوان محاسبات در گزارشی اعلام کرده 65 درصد احکام قانونی بودجه یا فاقد عملکرد بوده یا اجرا نشده یا به اهداف قانونی نرسیده است» و از لاریجانی پرسید به دولت چه نمره‌ای می‌دهید که رئیس مجلس گفت: بحثی که مطرح شد بخشی از نظارت مجلس بود.

لاریجانی در ادامه در خصوص سؤالی در رابطه با اظهارات وزیر خارجه آمریکا در مورد ضرورت انجام گفت‌وگو با بشار اسد و اظهارات این چنینی گفت: در این رابطه خبرهایی از رسانه‌ها شنیده‌ام که امیدوارم واقعاً به این عقلانیت رسیده باشند و صرفاً یک اعلام موضع نباشد و در رفتارهایشان شاهد چنین حرکاتی باشیم، نباید این سؤال را از من بپرسید از بخش‌های دیگری که مسئولیت داشتند باید پرسیده شود.

وی افزود: دولت‌ها وضع متفاوتی دارند. ولی در گذشته تخلفات قانونی بیشتری داشتیم ولی امروز بهتر شده ممکن است ضعف‌هایی وجود داشته باشد ولی فکر می‌کنیم حرکت دولت به سمت قانون‌گرایی است و دولت جدید از لحاظ توجه به قانون بهتر عمل می‌کند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها