امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۵:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148565
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۴
تعداد بازدید: 431
به گزارش خبرنگار اقتصادی پیروان مــوعـــود، فریبرز واحدی امروز در نشست خبری افتتاح فاز دوم مسکن ویژه تهرانسر به تعداد 640واحد اظهار داشت: این واحدها ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پیروان مــوعـــود، فریبرز واحدی امروز در نشست خبری افتتاح فاز دوم مسکن ویژه تهرانسر به تعداد 640واحد اظهار داشت: این واحدها براساس اولویت‌بندی از ابتدای اردیبهشت‌ماه تحویل متقاضیان می‌شود و از آن تاریخ هر کس قسط پنج را واریز کند واحدها را تحویل می‌گیرد.

واحدی با اشاره به تکمیل همه زیرساخـت‌های آب، برق، گاز و مخابراتی این واحدها اظهار داشت: هم‌اکنون در فاز 1 که هفتم دیماه افتتاح شد 50 درصد متقاضیان سکنی گزیده‌اند و مابقی هر زمان 45 میلیون تومان را واریز کنند واحد را تحویل می‌گیرند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: فقط براساس شیوه‌نامه برای تحویل واحدها عمل می‌کنیم و هر گاه قسط پنجم پرداخت شد واحدها تحویل می‌شود.

وی ادامه داد: در پایان خردادماه 600 واحد دیگر تکمیل شده و تحویل متقاضیان می‌شود، در تیرماه امسال هم 200 واحد دیگر واگذار می‌کنیم و تلاش می‌کنیم باقی‌مانده پروژه تا هفته دولت تکمیل شود.

واحدی اظهار داشت: در همین سایت با همکاری سازمان ملی زمین و مسکن موضوع فاز پروژه‌های تجاری، خدماتی و درمانی را پیگیری می‌کنیم و در این باره در حال پیمانکاران هستیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: برای 2310 واحد مسکن ویژه عملیات اجرایی، درمانی و تجاری اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه معارضان برخی بلوک‌ها در حال رفع شدن است، اظهار داشت:  هزینه تمام شده واحدها بسته به محل و طبقات متغیر است، ارزان‌ترین واحدها در این سایت 231 میلیون تومان و گران‌ترین آنها 286 میلیون تومان هزینه داشت.

واحدی اظهار داشت: 125 میلیون تومان در 5 قسط از متقاضی تحویل می‌شود و مابقی به صورت اقساط 10 ساله و پلکانی خواهد بود.

وی با تأکید براینکه دولت باید بابت بازپرداخت اقساط مطمئن شود، گفت: برای این امر ضمانت‌نامه معتبر در نظر گرفته شده است اما خود ملک در رهن نمی‌رود.

وی با اشار به اینکه مطالبات پیمانکاران به سرعت پرداخت می‌شود، گفت: سایت ویژه مسکن تهرانسر یک ریال تسهیلات بانکی ندارد؛ متقاضیان باید حتماً آورده خود را تکمیل کنند تا واحدها زودتر تحویل داده شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان این دولت یازدهم اصلا مداخله‌ای در ساخت و ساز مسکن ندارد، گفت: پس از 6 ماه تا 3 سال از تحویل و پایان کار اسناد مسکن ویژه تهیه می‌شود و قبل از آیین‌نامه اجرایی نقل و انتقال متقاضیان اجازه انتقال واحدها را ندارند.

انتهای پیام/م                  

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها