امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148572
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۴
تعداد بازدید: 377
به گزارش پیروان مــوعـــود به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، سعید سلیمانی مدیرکالایی کارگزاری آفتاب درخشان و کارشناس بازار پتروشیمی با ...

به گزارش پیروان مــوعـــود به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، سعید سلیمانی مدیرکالایی کارگزاری آفتاب درخشان و کارشناس بازار پتروشیمی با اشاره به آزادسازی قیمت محصولات پتروشیمی در سال 93 به «پایگاه خبری بورس کالای ایران» گفت: یکی از دستاوردهای مهم در حوزه بازار سرمایه، آزادسازی و یکسان سازی قیمت ها در بورس کالا و بازار داخل بود، به طوری که این اتفاق تعادل را به بازار پتروشیمی بازگرداند.

وی خاطر نشان کرد: آزادسازی قیمت ها در بورس کالا نتایج مثبتی به همراه داشت که یکی از آنها کاهش واسطه گری و اختلاف قیمت ها در بورس و بازار آزاد بود، علاوه بر این با آزادسازی قیمت محصولات پتروشیمی تولیدکنندگان بیشتری توانستند به تالار محصولات پتروشیمی راه یابند و وارد مبادلات بورس کالا شوند.

مدیرکالایی این کارگزاری با اشاره به اینکه آزادسازی قیمت ها درکنار تعیین منطقی و درست قیمت محصولات پتروشیمی می تواند بازار این محصولات را متعادل تر از پیش کند، تاکید می کند: در حال حاضر مبادلات محصولات پتروشیمی شفاف شده و خریداران و مصرف کنندگان این محصولات مشخص و قابل ردیابی هستند، از این رو می توان عملکرد رینگ پتروشیمی را در سال 93 مثبت ارزیابی کرد.

سلیمانی معتقد است؛ واقعی کردن محصولات پتروشیمی در بورس کالای ایران به شفافیت در بازار پتروشیمی کمک کرد که در صورت حمایت بیشتر دولت، واحدهای تولیدی در سال آینده نیز به راحتی می توانند مواد مورد نیازشان را با قیمتی واقعی از بورس تامین کنند؛ این اتفاق رشد تولید در حوزه پتروشیمی را به همراه خواهد داشت.

مدیرکالایی این کارگزاری در پایان اظهار امیدواری کرد: با حمایت های دولت، دیگر برخی رفتارهای سلیقه ای و کنترل های غیر منطقی به معاملات بورس کالا تحمیل نشود و قیمت محصولات مختلف در بورس کالا به طور کامل براساس مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین شود، این روند زمینه ایجاد بازاری سراسر رقابتی را در میان تولیدکنندگان به وجود می آورد که این امر در نهایت به نفع تولید کشور خواهد بود.

انتهای پیام/ب

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها