امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۸:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148576
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۴
تعداد بازدید: 180
رحمت‌الله حافظی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پیروان مــوعـــود، با اشاره به تخلفات صورت گرفته از سوی شهردار سابق منطقه 5 مبنی بر صدور مجوز ...

رحمت‌الله حافظی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پیروان مــوعـــود، با اشاره به تخلفات صورت گرفته از سوی شهردار سابق منطقه 5 مبنی بر صدور مجوز غیرقانونی در بخشی از باغات کن، اظهارداشت: با توجه به دلایل و مستنداتی که در این زمینه وجود دارد کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری از شهردار سابق منطقه 5 شکایت کرد.

وی تصریح کرد: تخلفاتی در صدور مجوز در زمینه ساخت یک تعاونی در بخشی از باغات کن صادر شده است که این تخلفات در زمان فعالیت شهردار سابق منطقه 5 بوده است.

حافظی ادامه داد: براساس قانون، مساحت هر زمین باغی که بالغ بر 2 هزار متر مربع باشد جهت ساخت و ساز می‌بایستی به کمیسیون باغات و سازمان پارک‌ها ارسال و در آنجا تصمیم‌گیری شود که در قطعه‌زمین اشاره شده به متراژ 7660 متر مربع این اتفاق رخ نداده است و شهردار سابق منطقه 5 برای اینکه بتواند مجوز لازم جهت ساخت و ساز در این بخش را صادر کند متراژ آن را کاهش و به 1990 متر تغییر داده است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران ادامه داد: تعداد درختانی که در این قطعه زمین وجود داشته است براساس صورتجلسه کارشناسان 101 اصله درخت بوده که در گزارش ارائه شده به 50 اصل درخت تغییر پیدا کرده است.

وی همچنین به محیط بن درختان در این منطقه اشاره کرد و گفت: در گزارشی که تهیه شده است بن این درختان بین 100 تا 130 سانتی‌متر بوده اما در این بخش نیز شهردار سابق منطقه 5 بن درختان را به 90 تا 70 سانتی‌متر کاهش داده است.

حافظی گفت: در زمان صدور مجوز براساس طرح تفضیلی و طرح جامع باید اجازه 4 طبقه ساخت و ساز به این منطقه داده می‌شد که در این بخش نیز شهردار منطقه تخلف و اجازه ساخت 9 طبقه را صادر کرده است.

حافظی گفت: قطعاً ما این موضوع را پیگیری خواهیم کرد و مکاتبه‌ای با رئیس سازمان بازرسی کل کشور خواهیم داشت و مستندات خود را ارائه و در نهایت هرچه آنها تصمیم بگیرند احترام خواهیم گذاشت.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران تصریح کرد: به هیچ عنوان در این بخش کوتاه نخواهیم آمد و امیدواریم دادستان نیز به عنوان مدعی‌العموم وارد این موضوع شود.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها