امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148585
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۶
تعداد بازدید: 58
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، با توافق احتمالی هسته‌ای با ایران و لغو یک مرحله‌ای تحریم‌های وارده بر ایران بعید است ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، با توافق احتمالی هسته‌ای با ایران و لغو یک مرحله‌ای تحریم‌های وارده بر ایران بعید است که موجب سرازیر شدن نفت به بازارهای جهانی شود.

به نوشته خبرگزاری انگلیسی «رویترز» مذاکره کنندگان هنوز در حال فعالیت در زمینه جزییات توافق هسته‌ای با ایران تا قبل از خاتمه ماه ژوئن هستند اما در صورت لغو تحریم‌ها در یک مرحله نیز حداقل تا سال 2016 صادرات نفت خام ایران به بازارهای جهانی آن‌صورت که این کشور مد نظر دارد نخواهد بود و به تعویق خواهد افتاد.

بر اساس این گزارش،پیشرفت در مذاکرات سوئیس در ماه جاری باعث کاسته شدن  10 درصدی بهای نفت در هفته گذشته شد در عین حال معامله گران نفتی چشم انتظار ورود روزانه بیش از یک میلیون بشکه نفت خام ایران  هستند ، عاملی که به طور بالقوه بیش عرضه‌ای مازاد بر نیازهای جهانی خواهد بود.

 در عین حال بسیاری بر نحوه توانایی فنی ایران در از سرگیری پمپاژ نفت به زمان قبل از تحریم‌ها تمرکز کرده‌اند.

به گزارش رویترز، آنچه که در این‌باره دست کم گرفته شده است موانع موجود دیپلماتیک بازگشت ایران به بازارهای انرژی جهانی است.

یک دیپلمات غربی مستقر در منطقه خلیج فارس در این زمینه گفت:« توقع نداشته باشید شیرهای نفت باز شوند. رفع تحریم‌های مالی تا انرژی ساده‌تر است زیرا بسیاری از نواحی نفتی ایران  تحت تحریم قرار دارند.»

انتهای پیام/م

 

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها