امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۱۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148586
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۶
تعداد بازدید: 63
«ابومرتضی السعدی» یکی از فرماندهان گروه مقاومت «عصائب اهل الحق» عراق در گفت‌وگو با خبرنگار پیروان مــوعـــود در بغداد ...

«ابومرتضی السعدی» یکی از فرماندهان گروه مقاومت «عصائب اهل الحق» عراق در گفت‌وگو با خبرنگار پیروان مــوعـــود در بغداد جزئیات نبرد صلاح الدین و آزادسازی مناطق تحت اشغال داعش را روایت کرد.

السعدی با اشاره به مشارکت همه گروه‌های بسیج مردمی و به خصوص عصائب اهل الحق از اولین روز حمله به مواضع داعش در صلاح الدین گفت: آزادسازی مناطق العلم، البوعجیل، الدور و در نهایت تکریت با وارد آمدن تلفات مالی و جانی سنگین به تکفیری‌ها همراه بود.

وی با اشاره به اینکه گردان اهل الحق در این نبرد مسئولیت آزادی البوعجیل، الدور و راه‌های منتهی به سامراء را برعهده داشت، گفت: آزادی این مناطق طبق برنامه از پیش تعیین شده صورت گرفت.

فرمانده عصائب اهل الحق افزود:در نبرد صلاح الدین صدها بمب دستی کاشته در راه ها خنثی و دهها دستگاه خودروی نظامی متعلق به داعش منهدم شد، همه مناطق الدور، العلم و البوعجیل از سوی داعش بمب‌گذاری شده بود و در جریان آزاد‌سازی این مناطق اسلحه‌ها و مهماتی ساخت آمریکا و رژیم صهیونیستی کشف و ضبط شد.

وی درباره شمار مبارزانی که در عملیات نظامی استان صلاح الین حضور داشتند نیز گفت: واقعا باید گفت شمار نیروهای امنیتی و بسیج مردمی که در نبرد لبیک یا رسول الله حضور داشتند قابل شمارش نیست چرا که شمار بسیار قابل توجهی از نیروهای گروههای مقاومت به نبرد با تکفیری‌ها آمدند.

السعدی درباره آمادگی گروه‌های مقاومت و عصائب اهل الحق برای آزادسازی موصل هم گفت: ما در گروههای مقاومت، بسیج مردمی، پلیس فدرال و نیروهای امنیتی برای آزادسازی همه استان‌ها و مناطق باقیمانده تحت اشغال داعش در آمادگی کامل به سر می‌بریم.

فرمانده گردان اهل الحق نقش جمهوری اسلامی ایران در کمک به عملیات نظامی برای آزادسازی استانهای عراق از قبضه داعش را بسیار ممتاز خواند و گفت: کمک‌های لجستیک و اطلاعاتی ایران بزرگ و حائز اهمیت است در حالی که ائتلاف بین‌المللی هیچ کمکی به عراقی‌ها نکرده و حتی به داعشی‌ها هم کمک کرده و ادله‌ای مبنی بر کمک تسلیحاتی آمریکا به داعش وجود دارد.

وی تاکید کرد: داعش طرح آمریکایی-صهیونیستی با هدف تجزیه طائفه‌ای عراق است و اگر حمایت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی از داعش نبود این گروهک تروریستی-تکفیری دوام نیاورده بود.

السعدی افزود: این آمریکا بود که داعش را وارد عراق کرد و آمریکا از پاسخ به درخواست دولت عراق برای کمک تسلیحاتی در مبارزه با تکفیری‌ها امتناع کرد، در حالی که بر اساس توافقنامه امنیتی واشنگتن-بغداد آمریکا باید به عراق در مقابله با خطرات امنیتی کمک کند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها