امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148589
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۶
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعـــود در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، بیش از 100 نفر از مردم کانادا روز گذشته ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعـــود در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، بیش از 100 نفر از مردم کانادا روز گذشته به حمایت از دولت «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا به پا خواسته و با تظاهراتی سیاست‌های خصمانه و امپریالیستی آمریکا علیه این کشور را مورد محکومیت شدید قرار دادند.

فعالان اجتماعی، سازمان‌های مردمی، اعضای رسانه و جنبش‌‌های چپ‌گرا طی این تظاهرات با در دست داشتن نامه‌ای به سمت سفارت ونزوئلا در «اتاوا» پایتخت کانادا به راه افتاده و پس از رسیدن به این مکان آن را به «ویلیام باررینتوس» سفیر ونزوئلا تحویل دادند.

تظاهرکنندگان در این نامه حمایت رسمی خود از انقلاب بولیواری ونزوئلا در برابر حملات ایالات متحده آمریکا را عنوان کرده و به سفیر این کشور اهدا کردند.

این گروه همچنین از محل سفارت آمریکا در کشور خود به سمت پارلمان کانادا به راه افتاده و با تجمع در این مکان خواستار رعایت احترام به حاکمیت ونزوئلا از سوی واشنگتن شدند.

«آلبینو مولدس» نماینده شبکه دفاع از ملت «هوگو چاوز» در «تورنتو» طی این تظاهرات اعلام کرد که آمریکا همواره علاقه خود به دخالت در امور داخلی سایر کشورها و در نهایت سلطه بر آن‌ها را به همگان نشان داده است، تنها کافیست برای درک این مسئله به اتفاقات روی داده در شیلی، عراق، فلسطین و سوریه نگاهی بیندازید، اصلا جای تعجب نیست که ونزوئلا هدف جدید او باشد؛ چراکه این کشور دارای بزرگترین ذخایر نفتی جهان می‌باشد.

مردم کاستاریکا در حمایت از ونزوئلا به پا خواستند

در این راستا صدها تن از مردم کاستاریکا نیز به حمایت از دولت بولیواری ونزوئلا و مردم آن دست به تظاهرات زده و اقدامات مداخله‌جویانه و امپریالیستی آمریکا علیه این کشور را مورد انتقاد قرار دادند.

تظاهرات‌کنندگان پس از طی کردن مسیری و تجمع در مقابل سفارت ونزوئلا در کاستاریکا شعارهایی در حمایت از ادامه روند طرح‌های بولیواری دولت «چاوز» سر داده و خواستار تداوم مسیر وی نیز شدند.

پس از تصویب تحریم‌های اخیر «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا علیه ونزوئلا و سخنان ضد دولتی‌اش علیه این کشور، بسیاری از مردم کشورهای آمریکای لاتینی و اروپایی در حمایت از ملت بولیواری به خواسته و مخالفت خود با سخنان و اقدامات واشنگتن را اعلام کردند.

در این رابطه چند تن از هنرمندان و موسیقی‌دانان کوبایی روز یکشنبه در دانشگاه «کوبا» واقع در «هاوانا» پایتخت این کشور جمع شده و کنسرتی را با موضوعیت همبستگی با انقلاب بولیواری برگزار کردند.

در این کنسرت یکی از زندانیان آزاد شده کوبایی به نام «رنه گنزالس» نیز حضور داشته و اعلام کرد که علی‌رغم آزاد شدن زندانیان باید همیشه هشدارهای رهبر انقلابیمان «چه‌گوآرا» را به یاد داشته باشیم.

از سویی دیگر اعضای اتحادیه کشورهای آمریکای جنوبی (اوناسور) نیز در روز شنبه ضمن برگزاری نشستی حمایت خود از دولت ونزوئلا را اعلام کرده و موضع این منطقه در برابر حملات آمریکایی‌ها را به همگان نشان دادند.

دوشنبه هفته گذشته «اوباما» طی صدور حکمی علیه ونزوئلا اعلام کرد که این کشور تهدیدی غیرمعمول برای مردم، امنیت و سیاست خارجی آمریکا به شمار می‌رود که این امر باعث سرازیر شدن موجی از انتقادات به سمت وی شد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها