امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۱۱:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148599
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۳
تعداد بازدید: 339
به گزارش پیروان مــوعـــود به نقل از موسسه بین المللی تحقیقات صلح استکهلم (سیپری)، چین سومین صادرکننده تسلیحات نظامی در جهان است. در تازه ترین گزارش ...

به گزارش پیروان مــوعـــود به نقل از موسسه بین المللی تحقیقات صلح استکهلم (سیپری)، چین سومین صادرکننده تسلیحات نظامی در جهان است. در تازه ترین گزارش این اندیشکده آمده است که نرخ صادرات تسلیحات نظامی چین در چهار سال اخیر در مقایسه با پنج سال پیش از آن، 143 درصد رشد کرده است.

چین به این ترتیب برای نخستین بار آلمان را پشت سر می گذارد، در حالی که آمریکا و روسیه همچنان بزرگ ترین صادرکنندگان تسلیحات نظامی در جهان هستند.

هند و عربستان سعودی نیز که به ترتیب 15 و 5 درصد از بازار واردات تسلیحات نظامی را در اختیار خود دارند، بزرگ ترین خریداران سلاح در جهان هستند.

موسسه بین المللی تحقیقات صلح استکهلم با اشاره به اینکه چین هیچگاه آمار رسمی فروش تسلیحات نظامی خود را اعلام نمی کند، خاطر نشان کرده است که بر اساس تحقیقات آنها، بیش از 68 درصد از صادرات نظامی چین به پاکستان و بنگلادش و میانمار است. پکن همچنین مهم ترین تامین کننده تسلیحات نظامی 18 کشور آفریقایی است.

 

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها