امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۴:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148668
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۵۶
تعداد بازدید: 139
به گزارش حوزه دولت پیروان مــوعـــود به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام علی یونسی در دیدار نوروزی با نمایندگان اقلیت‌های ...

به گزارش حوزه دولت پیروان مــوعـــود به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام علی یونسی در دیدار نوروزی با نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به برداشت های اخیر برخی رسانه ها از سخنانش اظهارداشت: آنچه گفتم حرف جدیدی نبود. ملت ایران در طول تاریخ با ملت های همسایه خود پیوند قومی و فرهنگی داشته است. ملت و جمهوری اسلامی ایران از اتفاقاتی مانند آنچه برای ایزدی ها و سایر اقوام و اقلیت های مذهبی و دینی در عراق و سوریه رخ داد، متاثر شد.

وی در امور اقوام و اقلیتهای دینی و مذهبی افزود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مقتدر خود را دوست و حامی کشورها و مردم منطقه خاورمیانه می داند و همواره بر تمامیت ارضی و استقلال آن کشورها تاکید می‌کند.

دستیار ویژه رییس جمهور در ادامه بیان کرد: برخی جریانات سیاسی سخنم را به گونه دیگری منعکس کردند به طوریکه رسانه های خارجی که ضد جمهوری اسلامی ایران هستند و از نفوذ معنوی ایران در منطقه خاورمیانه ناراحتند، سخنانم را تحریف کردند و به فضاسازی رسانه ای پرداختند.

یوسنی با تاکید بر پیوند قومی و مذهبی ایران با بسیاری از کشورهای منطقه گفت: جمهوری اسلامی ایران با توجه به شعار اصلی دولت مبنی بر همراهی و تنش زدایی در منطقه خاورمیانه و جهان، از همگرایی فرهنگی و اشتراکات تاریخی گسترده ای با کشورهای منطقه خاورمیانه برخوردار است.

نمایندگان اقلیت های دینی در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با تبریک سال نو و تشکر از حمایت های دولت یازدهم و اقدامات دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیتهای دینی و مذهبی برای پیگیری مسایل اقلیت های دینی، خواستار توجه و کمک بیشتر دولت در حوزه اجرایی و همچنین رفع مشکلات حقوقی اقلیت های دینی شدند.

انتنهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها