امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۰۳:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148677
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 309
سازمان ملل:
در گزارش راهبرد کنترل بین‌المللی قاچاق موادّ مخدّر سال 2012م. وزارت امور خارجة آمریکا آمده است: تجارت غیرقانونی موادّ مخدّر اسرائیل از لحاظ منطقه‌ای، بیشتر بر نقش ترانزیتی آن برای تجارت مواد متمرکز شده است.

سازمان ملل:

در گزارش راهبرد کنترل بین‌المللی قاچاق موادّ مخدّر سال 2012م.  وزارت امور خارجة آمریکا آمده است: تجارت غیرقانونی موادّ مخدّر اسرائیل از لحاظ منطقه‌ای، بیشتر بر نقش ترانزیتی آن  برای تجارت مواد متمرکز شده است.
روزنامة «هاآرتص»، در 19 اکتبر طیّ مقاله‌ای نوشت: اسرائیل به قطب اصلی تجارت بین‌المللی کوکائین تبدیل می‌شود.
«هیئت بین‌المللی مبارزه با موادّ مخدّر سازمان ملل متّحد» (INCB) نیز در گزارش سال 2012م. خود، «برزیل» و اسرائیل را جزو بزرگترین تولید کنندگان، صادر کنندگان، وارد کنندگان و مصرف کنندگان موادّ مخدّر نامید.
از سوی دیگر، «سازمان مبارزه با موادّ مخدّر اسرائیل» (ADA) نیز اعلام کرد: قاچاق کوکائین اسرائیل در سطح قابل توجّهی قرار دارد و مصرف کوکائین در اسرائیل از سال 2005 تا 2009م. دو برابر شده است.
63 کیلوگرم کوکائین در سال 2009م. در اسرائیل کشف و توقیف شد و در سال 2010م. این آمار به کشف 71 کیلوگرم رسید؛ امّا در سال 2011م. بیش از 264 کیلوگرم کوکائین در اسرائیل کشف و ضبط شد. مقامات اسرائیلی به خوبی می‌دانند این آمار در مقایسه با مقدار واقعی موادّی که قاچاق و مصرف می‌شود، واقعاً ناچیز است و کوکائین، حشیش و دیگر انواع موادّ مخدّر، به آسانی در دسترس قرار دارد.
مقامات مبارزه با موادّ مخدّر اسرائیل می‌گویند: کوکائین، مخدّری برای توانگران نامیده می‌شود.
درآمدهای حاصل از این تجارت غیرقانونی نیز بسیار هنگفت است و چنین پولی زمینه را برای جرایم سازمان‌یافته فراهم می‌کند.
پلیس اسرائیل اعلام کرده است: افرادی در اسرائیل هستند که می‌توانند به راحتی مقادیر قابل توجّهی موادّ مخدّر را در سراسر جهان جابه‌جا کنند. این افراد حتّی از اعتبار بالایی نیز برخوردارند.
تجارت کوکائین بسیار سودآور است. در «آمریکای جنوبی» هر کیلو کوکائین بین سه تا پنج هزار دلار خرید و فروش می‌شود. گفته می‌شود پول‌شویی جهانی، سالیانه به حدود یک و نیم تریلیون دلار نیز می‌رسد که بیشتر چنین فعّالیت غیرقانونی، با قاچاق موادّ مخدّر مرتبط است.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها