امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148692
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۴۷
تعداد بازدید: 144
علی عبدی دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پیروان مــوعـــود، با اشاره به اظهارات اخیر ...

علی عبدی دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پیروان مــوعـــود، با اشاره به اظهارات اخیر ظریف مبنی بر اینکه «پرونده هسته‌ای ایران ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل قرار می‌گیرد» گفت: این اتفاق مشابه اتفاق زمانی است که می‌خواستیم زیر بار پروتکل الحاقی npt برویم و اگر می‌پذیرفتیم در چارچوب پروتکل الحاقی رفتار کنیم باید برخی از تبعات خارج ار عرف آن را هم به کشور تحمیل می‌کردیم.

وی افزود: این موضوع در حالتی اتفاق می‌افتد که ما در پی جلب نظر طرف غربی و اعتماد سازی برای آنها هستیم در حالی که تجربه ثابت کرده که پذیرش بندهای فراتر از مفادهای قانونی هم تا امروز نتوانسته غربی‌ها را راضی کند.

عبدی با بیان اینکه نباید خودمان را چاه بیاندازیم، تاکید کرد: قرار دادن توافق هسته‌ای ذیل فصل 7 منشور سازمان ملل یکی از دام‌هایی است که آمریکائی‌ها پیش پای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای پهن کردند و به نظر می‌رسد می‌خواهند بصورت غیرمستقیم با قراردادن این بند فصل هفتم و پذیرفتن این موضوع توسط نظام جمهوری اسلامی به گونه‌ای غیر مستقیم اثبات کنند که ما از اصول مورد قبول سازمان ملل خارج شدیم و غیر رسمی ایران را متهم به استفاده غیر صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای کنند. و ما نیز در صورت پذیرفتن این فصل پذیرفته‌ایم که انرژی هسته‌ای ما غیر عادی و غیر صلح آمیز است.

این فعال دانشجویی اظهار داشت: بعد از اینکه ما بپذیریم که توافق هسته‌ای ذیل فصل 7 قرار گیرد طرف مقابل به دنبال این می‌رود که ایران خودش پذیرفته فعالیت‌های هسته‌ای غیرصلح آمیز دارد و به خاطر همین می‌گویند بایستی یکسری نظارتها را داشته باشیم و یکسری فشارهای نامتعارف را اعمال کنیم تا ایران را از انرژی هسته‌ای غیرصلح آمیز که خودش نیز این را پذیرفته دور کنیم و جهان را از خطر نجات دهیم.

عبدی تصریح کرد: پذیرش این موضوع از سوی ملت بیدار ایران مردود است و ما هشدار می‌دهیم این یکی از دام‌هایی است که آمریکائی‌ها مرموزانه پیش پای مذاکره‌کنندگان ما پهن کردند و انشاالله تیم مذاکره‌کننده ما هم با هوشیاری دست رد به این فصل بزنند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها