امروز : شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 5
۰۹:۲۷
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1487
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۵
تعداد بازدید: 225
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، حجت‌الاسلام محمد حسن ابوترابی‌فرد عضو ائتلاف 5گانه و از نامزدهای انتخابات آتی ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، حجت‌الاسلام محمد حسن ابوترابی‌فرد عضو ائتلاف 5گانه و از نامزدهای انتخابات آتی ریاست جمهوری که در همایش «هفتمین رئیس‌جمهور در مسیر پیشرفت، مقاومت و عدالت» که توسط اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به جایگاه نظام سیاسی اسلام، گفت: اختلافات تا زمانی که علم نباشد توجیه دارد اما زمانی که علم و حق مشخص شود، ما باید اختلافات را حل و فصل کنیم.

وی با بیان اینکه حقیقت و علم ما را به راه و مسیر روشن و حق هدایت می‌کند، افزود: نظام سیاسی اسلام که مبتنی بر احکام الهی و اسلامی است، برای حاکمیت دینی نیست و قطعاً بدون نظام سیاسی نمی‌توان حکومت و قضاوت کرد.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرایط امروز کشور طوری است که ما باید مسائل را به طور دقیق بررسی کنیم، افزود: بنده با همین هدف که بتوانم کمکی به فضای فعلی کشور بکنم، وارد صحنه شدم.

ابوترابی‌فرد با تاکید بر اینکه کشور به انسجام ملی در سطوح مدیریتی نیاز دارد،افزود: بنده فکر می‌کنم که اکنون زمان وحدت و انسجام ملی در سطوح مدیریتی کشور است. لذا لازم است همه ما به این مسائل توجه داشته باشیم.

دانشجویی از ابوترابی‌ درباره آنچه به مصوبه مجلس درباره «حقوق مادام‌العمر نمایندگان» مشهور شده، پرسید که وی در پاسخ گفت: ابتدا باید بگویم ما در کشورمان چیزی به نام حقوق‌ مادام‌العمر نداریم و آنچه در مجلس تصویب شد، نیز ارتباطی با حقوق مادام‌العمر نداشت.

وی افزود: متاسفانه برخی‌ها از این مصوبه با نام حقوق مادام‌العمر یاد کردند در حالی که چنین چیزی درست نبود؛ آن مصوبه به دنبال رفع آسیب‌های سیاسی و اتخاذ تدبیر برای مشکلات جاری بود که البته رفع شد.

دانشجویی از ابوترابی‌ خواست نظرش را درباره محمد خاتمی و هاشمی رفسنجانی بگوید که وی در پاسخ افزود: بنده به عملکرد مدیریتی دوران اصلاحات نقدهای جدی دارم و معتقدم در این مقطع به گونه‌ای رفتار شد که ارزش‌های اسلامی مورد آسیب قرار گرفت؛ در دوران اصلاحات از نقاط ضعف کشور در عرصه‌های اقتصادی و فرهنگی نادیده گرفته شد و مشکلاتی برای کشور به وجود آمد.
 
این عضو ائتلاف 5گانه در ادامه درباره دولت هاشمی رفسنجانی نیز گفت: بنده به دوران سازندگی هم نقد دارم. در این دوره که ما شاهد تهاجم فرهنگی بودیم طوری رفتار کردن که گفتمان انقلاب جدی گرفته نشد و حتی تهاجم فرهنگی علیه ملت ما کلید زده شد.

ابوترابی‌فرد در پاسخ به سؤالی درباره فتنه 88 و علل آن گفت: باتوجه به اینکه بنده در جریان انتخابات 88 بودم و فضای انتخابات را رصد می‌کردم باید بگویم متاسفانه آقایان اشتباه کردند و فتنه‌ای را علیه انقلاب اسلامی رقم زدند.

وی افزود: درباره آراء تهران باید بگویم در جنوب تهران آقای احمدی‌نژاد رای بالایی داشت. در مرکز تهران فضا تقریباً متعادل بود اما شمال تهران رقیب آقای احمدی‌نژاد جلوتر بود؛ باتوجه به اینکه امام جماعت مسجد امام حسین هستم بعد از اینکه آقایان اعتراض کردند از ناظرانی که بر سر صندوق مسجد ما بودند، سؤال کردم که آنها گفتند آقای احمدی‌نژاد در آن صندوق جلوتر بود.

وی با بیان اینکه بعد از انتخابات 84 فضای تاریک و مه‌آلود کشور را به سمت فتنه می‌برد، افزود: بعد از اینکه دیدم آقایان ادعا می‌کنند رای‌شان نادیده گرفته شده، پیشنهاد بازشماری در آرا را مطرح کردم و شورای نگهبان هم پذیرفت اما آقایانی که اشکال داشتند حاضر نشدند نماینده خود را برای بازشماری آرا بفرستند.

وی با اشاره به حضورش در شبکه‌های مختلف تلویزیونی جهت شفافیت فضای فتنه گفت: شاید از کسانی باشم که بیشترین گفت‌وگو را در فتنه 88 داشتم و حتی با حضور در شبکه تلویزیونی موضوعات را مستدل اما مودبانه و محترمانه مطرح کردم به طوری که از دفتر مقام معظم رهبری و شورای نگهبان به دلیل ارائه آن توضیحات مستدل، از بنده تشکر کردند.

وی درباره علت تشکیل ائتلاف 5گانه اصولگرایی گفت: این ائتلاف برای وحدت و همگرایی نیرویی اصولگرا تشکیل شده است بنده و آقای پورمحمدی که عضو جامعه روحانیت هستیم نیز در این ائتلاف حضور یافتیم تا ائتلاف ما به اینکه اصولگرایان به یک نظر واحد برسند، کمک کند.

دانشجویی از ابوترابی‌فرد پرسید که چرا اعضای ائتلاف 5گانه می‌گویند که رأی هرکدام از آنها بیشتر از دیگران است که وی در پاسخ تصریح کرد: بنده چنین اظهاراتی نداشته‌ام و نشنیده‌ام که دیگر اعضای ائتلاف همچنین نشنیده‌ام که اعضای ائتلاف چنین بحثی را مطرح کرده باشند.

ابوترابی‌فرد با بیان اینکه ائتلاف اکثریت تلاش دارد تا پیش از آغاز ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری به نظر واحد برسد، گفت: تلاش این است که نظرسنجی‌ها جمع‌بندی شود تا انشاءالله به یک نامزد واحد برسیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها