امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148708
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۴
تعداد بازدید: 323
فرح‌ناز رافع در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پیروان مــوعـــود به تشریح اقدامات سال 93 سازمان داوطلبان هلال احمر پرداخت. وی با اشاره ...

فرح‌ناز رافع در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پیروان مــوعـــود به تشریح اقدامات سال 93 سازمان داوطلبان هلال احمر پرداخت.

وی با اشاره به اجرای طرح‌هایی برای پیشواز نوروز 94 در مورد طرح فرشتگان رحمت گفت: اجرای برنامه فرشتگان رحمت برای ششمین سال اجرا شد و به تهیه سبدهای غذایی با کمک نیکوکاران و خیرین و توزیع آن در بین نیازمندان و زنان بی‌سرپرست و سرپرست خانوار پرداخته شد.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر ادامه داد: پیش بینی شده است در کل کشور 250 هزار سبد غذایی تهیه و دربین نیازمندان توزیع شود.

وی افزود: این در حالی است که در نوروز سال 1393 تعداد 167 هزار و 312 سبد غذایی در بین زنان بی سرپرست، معلولان، سالمندان، خانواده زندانیان و بیماران صعب العلاج نیازمند توزیع شده است.

رافع در مورد برنامه مروجین سلامت نیز گفت: در جهت کاهش سوانح و حوادث چهارشنبه آخر سال، 650 چادر در مناطق پر خطر کشور برپا شد تا نوجوانان، جوانان و والدین از آموزش‌های لازم بهره‌مند شوند.

وی خاطرنشان کرد: در نوروز 93 نیز 940 پایگاه سلامت در کل کشور احداث شد و 131 هزار نفر از خدمات آنها استفاده کردند.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر به برنامه داوطلب یار امداد و نجات که در ایام نوروز اجرا می‌شود نیز اشاره کرد: در این برنامه که پزشکان و پیراپزشکان در پایگاه‌های امداد و نجات حضور می‌یابند، سال گذشته 4 هزار و 845 نفر در این طرح شرکت کردند و پیش بینی می‌شود که هزار و 487 نفر در نوروز 94 در این طرح مشارکت کنند.

وی در مورد طرح نیابت، که در آن به منظور تکریم خانواده سالمندان، جانبازان و شهدا داوطلبان در منزل انها حاضر می‌شوند افزود: برای نوروز 94 پیش بینی شده تا 7 هزار نفر از این طرح بهره‌مند شود.

رافع شاخص‌ترین برنامه سال 93 سازمان داوطلبان را سفرنامه سلامت و امید دانست و گفت: این برنامه که با رویکرد پیشگیری در حوزه سلامت به بیماران نیازمند و عموم مردم خدمت می‌کند به عنوان یک کار نو که با مشارکت گروه اجتماعی شبکه یک سیما‌، سازمان انتقال خون، بنیاد بیماری‌های خاص، سازمان محیط زیست سازمان‌های امداد و نجات، معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت و  موسسه نیکوکاری مهر آفرین و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص تحقق نظام متعالی سلامت برگزار شد.

وی افزود: در این سفرنامه خدمات مشاوره تغذیه، پیشگیری از سرطان‌های شایع زنان، تست قند خون، غربالگری فشار خون، ویزیت رایگان، اهدای خون، آموزش خود مراقبتی، جذب کمکهای مردمی برای حمایت از بیماران نیازمند، خدمات سلامت به سالمندان، راه اندازی خانه های داوطلب تخصصی سلامت و امید به هموطنان ارائه شد.

به گفته وی، در این برنامه که در 47 شهرستان از 12 استان کشور اجرا شد، 38.8 هکتار زمین به هلال احمر اهدا شد و 175 هزار و 345 نفر از هموطنان از خدمات بهره‌مند شدند. در جریان این طرح 1250 چادر برپا شد و 730 پزشک مشارکت کردند.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر همچنین در مورد اقدامات بهداشتی و درمانی سفرنامه سلامت و امید اشاره کرد و گفت: اعزام بیش از 1641 کاروان سلامت به مناطق دورافتاده و روستاهای محروم، برپایی 5 هزار چادر سلامت در مناسبتهای ملی و مذهبی، ویزیت رایگان 966 هزار و 460 نفر توسط پزشکان داوطلب، توزیع بیش از277 هزار و 580 بسته بهداشتی و فرهنگی، اهدای 90 هزار و 659  واحد خون سالم  توسط داوطلبان جمعیت، همکاری بیش از 13 هزار و 706  پزشک و پیراپزشک در اجرای برنامه های سلامت و برگزاری نخستین همایش تخصصی تجلیل از پزشکان داوطلب عرصه های سلامت و اجرای طرح ملی ویزیت رایگان از جمله اقدامات انجام شده بود.

وی همچنین در مورد اجرای برنامه داوطلبان عاشورایی نیز گفت: در ایام محرم امسال تعداد 2 هزار و 746 سفره عاشورایی برپاشد که تعداد 740 هزار و 375 نفر از آنها بهره مند شدند. تعداد چادرهای برپاشده نیز 736 چادر بود که تعداد هزار و 142 نفر از پزشکان و پیراپزشکان در آن مستقر شده و 113 هزار و 48 مورد خدمات ارائه شد.

به گفته رافع در مجموع در تمام طرح های سازمان داوطلبان امداد و نجات طی سال 93 تعداد 4 میلیون و 442 هزار و 930 نفر از خدمات این سازمان بهره‌مند شده و 38.9 هکتار زمین نیز از سوی خیرین به هلال احمر اهدا شده است.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها