امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۶:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148709
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۴
تعداد بازدید: 330
به گزارش گروه جامعه پیروان مــوعـــود، سازمان عفو بین­‌ الملل در بیانیه­‌ای برنامه­‌های افزایش جمعیت در ایران را نقض حقوق ...

به گزارش گروه جامعه پیروان مــوعـــود، سازمان عفو بین­‌ الملل در بیانیه­‌ای برنامه­‌های افزایش جمعیت در ایران را نقض حقوق بشر و از مصادیق خشونت علیه زنان نامیده است، شورای فرهنگی اجتماعی زنان ضمن محکوم کردن آن، بیانیه‌‌ای را منتشر کرده است که متن آن به شرح زیر است:

این بیانیه مستمسکی شده است که رسانه ­های غربی که تاکنون غیرعلنی به این موضوع می­‌پرداختند. به­طور آشکار، نگرانی خود را از افزایش جمعیت مسلمانان مطرح ­کنند.

سال‌هایی که ایران بی­ محابا برنامه کنترل جمعیت را براساس توصیه ­هایی سازمان ملل و لابی صهیونیست­‌ها اجرا می­‌کرد و مورد تشویق و تمجید آنها قرار می‌­گرفت، هیچ نهاد و سازمانی نگران کاهش جمعیت در ایران نشد و وقتی که سال 1372 قانون تنظیم خانواده در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، در سال 1373 بدون اخذ آمار رسمی و فقط به استناد تصویب قانون، جایزه جمعیت سازمان ملل را به ایران اعطا کردند.

برهه­‌هایی که برنامه تنظیم خانواده وارد قوانین کشور شد و بودجه­ های هنگفتی برای اجرای آن در اختیار دستگاه‌­های اجرایی گذاشته شد، همزمان کشورهای اروپایی و امریکایی درصدد تصویب و اجرای قوانین تشویقی برای ازدیاد جمعیت خود بودند و اسرائیل به عنوان رژیم جعلی و جنایتکار هیچگاه برنامه­‌های کنترل جمعیت سازمان ملل را اجرا نکرده، بلکه سیاست­‌ها و برنامه­‌های ازدیاد جمعیت را پیاده کرده است و به خاطر اجرای این سیاست­‌های تشویقی، ناقض حقوق بشر و زن و مصداق خشونت علیه زنان به شمار نرفته است.

و حالا که سیاست­‌های کنترل جمعیت همانند قبل و براساس دستورات و برنامه‌­های کنترلی سازمان­‌های بین‌المللی در ایران اجرا نمی‌­شود، نه اینکه مورد تشویق و تعریف و تمجید این سازمان‌ها قرار نمی­گیریم بلکه بیانیه ضد حقوق بشری برای ما صادر می‌­کنند و تهمت خشونت علیه زنان می­‌زنند و نگران افزایش تبعیض و نقض حقوق بشر در ایران می­‌شوند.

اکنون که ایران براساس آمارهای دقیق داخلی و جهانی و تحلیل‌های متخصصین ایرانی و بین­ المللی متوجه روند کاهش جمعیت شده است و بر همین اساس مقام معظم رهبری «مدظله­ العالی» مانند همیشه و به موقع زنگ خطر را به صدا درآوردند و مسئولان کشور نیز در حوزه ­های مختلف درصدد حل این مشکل برآمدند، ناقض حقوق بشر شده‌­ایم.

برچیدن تبلیغ و ترویج کنترل جمعیت در ایران، طبیعتاً اولین گامی بود که باید برداشته می‌­شد و مراکزی که رایگان و حتی بدون رضایت دست به عقیم کردن مردان و زنان می‌­زدند باید روش رایگان بودن را لغو می کردند. تشویق فرهنگ کم فرزندی یا حتی بی­‌فرزندی در سال‌های متمادی و اجرای برنامه­‌های کنترل جمعیت با تأکیدات سازمان‌های بین­‌المللی را نمی‌­توان به آسانی تغییر داد مگر با اقدامات سریع و اثرگذار، لذا مانند کشورهای غربی اقدامات تبلیغی و تشویقی باید افزایش یابد و قوانین کشور در این راستا باید تغییر کند و این یک ضرورت تاریخی برای کشور می‌­باشد.

بیانیه سازمان عفو بین الملل نشان می­‌دهد که سازمان­‌های بین ­المللی تا زمانی که در راستای مسیر و اهداف آنها حرکت شود کشورها را مورد تشویق قرار خواهند داد و حتی از آنها به عنوان الگو نام می­­‌برند و هم آنکه براساس ضرورت برای پیشگیری از وقوع معضل جمعیتی به قانونگذاری و تغییر سیاست دست می­زنند ضد حقوق بشر نامیده می­شود.

این بیانیه ثابت می­‌کند که مجامع بین­‌المللی نگران سلامت زنان ما نیستند بلکه نگران افزایش جمعیت مسلمانان هستند و با عنوان کردن واژه‌­های غیرمرتبط سعی در دخالت در امور داخلی کشور ما را دارند تا مانعی بر عدم افزایش جمعیت مسلمان ایرانی شوند،

شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن محکوم کردن این بیانیه از مسئولین مربوطه و وزارت امور خارجه درخواست می‌­کند که با اعلام موضع مناسب از اظهارات و داوری‌­های مغرضانه و دخالت­‌های بیجای آنها ممانعت کنند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها