امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۲۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148715
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۱۸
تعداد بازدید: 239
محمدرضا باهنر نماینده مردم تهران و نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پیروان مــوعـــود با اشاره به اظهارات اخیر ...

محمدرضا باهنر نماینده مردم تهران و نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پیروان مــوعـــود با اشاره به اظهارات اخیر ظریف وزیر خارجه مبنی بر اینکه «پرونده هسته‌ای ایران ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل قرار می‌گیرد»، درباره تبعات و خطرات این موضوع، اظهار داشت: دیپلمات‌های ما به مسائل حقوقی پرونده هسته‌ای کشورمان کاملاً مسلط هستند و حواسشان جمع است.

وی افزود: با توجه به اینکه کنگره آمریکا در زمینه پرونده هسته‌ای ایران بازی درمی‌آورد و دعواهای داخلی دولت آمریکا با کنگره این کشور مطرح است، لذا لغو همه تحریم‌های اعمال شده علیه کشورمان برای جمهوری اسلامی ایران بسیار مهم است.

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه درخواست نهایی ما این است که پرونده هسته‌ای ایران از شورای امنیت خارج شده و به آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای منتقل شود، گفت: در مجموع به کارشناسان تیم مذاکره‌کننده کشورمان اعتماد داریم، آنان با حفظ منافع ملی ما با 1+5 مذاکره می‌کنند.

باهنر در پایان درباره واکنش مجلس در صورت قرار گرفتن پرونده هسته‌ای ایران ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل، گفت: نمایندگان مجلس نحوه عملکرد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای و روند این پرونده را به دقت رصد می‌کنند و به تیم مذاکره‌کننده نیز اعتماد دارند و آنجایی هم که لازم باشد، مجلس شورای اسلامی دخالت می‌کند ولی الآن نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها