امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۶:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14873
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۳۱
تعداد بازدید: 231
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این توافقنامه که به امضای محمد رجبی رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس و حمیدرضا آیت‌اللهی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این توافقنامه که به امضای محمد رجبی رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس و حمیدرضا آیت‌اللهی رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی رسیده است، همکاری‌ها میان طرفین را در راستای صیانت از فرهنگ مکتوب ایران اسلامی و تبادل تجربیات علمی، فنی، اجرایی و خدمات عمومی را افزایش خواهد داد.

طبق این تفاهم‌نامه طرفین امکانات بالفعل و بالقوه خود را برای آشنایی و آگاهی هرچه بیشتر از امکانات و مقدورات خود جهت همکاری با یکدیگر، اعلام خواهد کرد و گزارش اقدامات خود را به صورت منظم و از طریق ایمیل، وب‌سایت، نشریات یا بولتن برای یکدیگر ارسال خواهند کرد.

همچنین طرفین در انتقال اطلاعات فهرست‌نویسی، چکیده نویسی و دیجیتالی مربوط به کتب، نشریات و اسناد آرشیو خود به یکدیگر خواهند کوشید.

بخش دیگر این تفاهم‌نامه در مورد تهیه منابع مورد نیاز است که به موجب آن طرفین لیست خرید آینده کتب و نشریات خود را به یکدیگر اطلاع می دهند تا برای صرفه جویی، دیگری نسبت به خرید سایر منابع موردنیاز خود اقدام کند و دو طرف از طریق اسکن آنها مجموعه‌های خود را تکمیل نمایند. همچنین کسری مجموعه خود را چه در زمینه کتب و چه در زمینه نشریات از طریق مبادله و یا اهداء برطرف می‌کنند.

کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در ایجاد جایگاه مشترک کتابخانه دیجیتال و کتاب الکترونیکی نیز با یکدیگر همکاری خواهند داشت.

همچنین بر اساس تفاهم‌نامه امضا شده میان رجبی، رئیس کتابخانه مجلس و آیت‌اللهی، رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی طرفین در آسیب‌شناسی و مرمت آثار خطی و نفیس خود همکاری داشته و بازدید متقابل مسئولان و کارشناسان ذیربط از مراکز یکدیگر جهت آشنایی و ارتباط هرچه نزدیک‌تر در مواقع مقتضی معمول خواهد شد.

پروژه‌های مختلف پژوهشی، تحقیقاتی، فنی، انتشاراتی و همچنین برگزاری نمایشگاه‌ها، همایش‌ها، نشست‌های تخصصی در تهران و شهرستان‌ها نیز با همکاری دو مرکز کتابخانه مجلس و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار خواهد شد.

آموزش و ارتقای سطح کیفی دانش و تجربه همکاران و ارتباط هر چه بیشتر با سایر کتابخانه‌ها و مراکز علمی و پژوهشگاهی نیز از دیگر مواد این تفاهم‌نامه است. همچنین هر دو طرف از ایجاد تشکل فراگیر کلیه کتابخانه‌های کشور برای تعامل و تعاون جامع‌الاطراف پشتیبانی خواهند کرد.

انتشار دفترچه عقود و اقاریر ثبت شده در محضر شرع سید محمد طباطبایی سنگلجی

همچنین مقرر شد دفترچه عقود و اقاریر ثبت شده در حضور سید محمد طباطبایی سنگلجی با همکاری کتابخانه مجلس و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی منتشر شود.

این کتاب که به تصحیح شهرام یوسفی فر نگاشته خواهد شد از سوی کتابخانه مجلس در 300 نسخه چاپ و نشر و 100 نسخه‌ی آن نیز به صورت دیجیتال تکثیر خواهد شد.

با قرارداد همکاری‌ که میان محمد رجبی، رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی و  شهرام یوسفی‌فر، نماینده‌ پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی منعقد شد، بعد از انجام کلیه مراحل علمی و فنی پیش از چاپ کتاب از سوی پژوهشگاه، کتابخانه مجلس این اثر را منتشر خواهد کرد.

میرزا سید محمد طباطبائی (1299 - 1221 هجری شمسی) معروف به آقا سید محمد طباطبائی سنگلجی از مجتهدان شیعه و از آزادی‌خواهان و رهبران جنبش مشروطه ایران است. وی در آغاز جنبش مشروطه همراه با سید عبدالله بهبهانی، به مخالفت با عین‌الدوله و استبداد پرداخت و در مهاجرت به حرم حضرت عبدالعظیم شرکت داشت. میرزا پس از به توپ بسته شدن مجلس دستگیر و به خراسان تبعید شد اما با پیروزی مشروطه‌خواهان به تهران بازگشت و مورد استقبال مردم قرار گرفت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها