امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۲:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148738
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۷
تعداد بازدید: 326
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، «حیدرالعبادی» نخست‌وزیر عراق اعلام کرد: بازپس گرفتن شهر تکریت که نیروهای عراقی مدتی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، «حیدرالعبادی» نخست‌وزیر عراق اعلام کرد: بازپس گرفتن شهر تکریت که نیروهای عراقی مدتی است برای آزادی آن در حال نبرد با داعشند در دسترس است.

به گزارش شبکه سی‌ان‌ان، نخست‌وزیر عراق در جمع شماری از فرماندهان امنیتی عراق با تقدیر از فتوای جهاد آیت‌الله «سید علی السیستانی» مرجعیت عالی شیعیان گفت که در حال حاضر در نبرد تکریت تاکید ما بر روی حمایت و دفاع از شهروندان عراقی و رزمندگان علیه داعش است.

بر اساس این گزارش، العبادی درباره تغییرات ایجاد شده در سطوح فرماندهان امنیتی گفت که این اقدام با هدف تزریق نیروهای جدید به مجموعه امنیتی است نه محکوم کردن فردی که برکنار شده است. نیروهای نظامی و جنگی ما برای دفاع از شهروندان فعالیت می‌کنند و این مسئله یک اصل و یک هدف اساسی برای ماست.

وی افزود: عملیات در چند جبهه در صلاح‌الدین و الانبار در حال انجام است تا سرانجام صفحه داعش در هم پیچیده شود.

نخست‌وزیر عراق در ادامه از وجود برخی افراد که تلاش می‌کنند با سیاه‌نمایی، سمپاشی کنند انتقاد کرد و گفت: هیچ کس نباید به این افراد گوش کنند زیرا این افراد خیر و صلاح عراق را نمی‌خواهند. بشارت آزادی صلاح‌الدین نیز شنیده خواهد شد. عملیات آزادی صلاح‌الدین که در جریان است، بیانگر یکپارچگی ملی میان مردم و نیروهای امنیتی است.

بر اساس بیانیه دفتر نخست‌وزیری عراق، عبادی در ادامه آیت‌الله سیستانی برای صدور فتوای جهاد کفایی تقدیر کرد و گفت که این فتوا مجوز تشکیل نیروهای داوطلب که اغلب شیعه بودند، برای حمایت از ارتش بود. نبرد ما در عراق با داعش، نبرد حق با باطل است و به یاری خداوند، عراق پیروز خواهد شد.

عملیات آزادسازی استان صلاح‌الدین از یک مارس جاری به دستور العبادی که فرماندهی کل نیروهای مسلح عراقی به شمار می‌رود، آغاز شد و تاکنون بخش‌های زیادی از این استان از دست داعش آزاد شده است.

انتهای پیام/غ

 

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار