امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۷:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148744
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۷
تعداد بازدید: 160
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پیروان مــوعـــود، فواد ایزدی کارشناس مسائل سیاسی در رادیو گفت‌و ‌گو با اشاره به حمله به یک خانواده مسلمان در ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پیروان مــوعـــود، فواد ایزدی کارشناس مسائل سیاسی در رادیو گفت‌و ‌گو با اشاره به حمله به یک خانواده مسلمان در کارولیای شمالی، حمله به مسلمانان را مبتنی بر نگاه اسلام ستیزانه دولت و جامعه امریکا عنوان کرد.

وی اظهار داشت: دلیل این حمله مشخص نیست؛ در امریکا 30 تا 40 هزار نفر در سال کشته می شوند و استفاده از اسلحه امری معمول است.

ایزدی خاطرنشان کرد: بحث تبعیض و تحقیر مسلمانان جز خصوصیت‌های جامعه آمریکاست و در کنار بحث جرم و جنایت، فشار علیه مسلمانان را افزایش می‌دهد.

وی ادامه داد: در امریکایی زمانی که جرمی اتفاق می‌افتد، با انتشار خبر آن رخداد، افرادی که بدنبال از بین بردن مسلمانان هستند به تکرار این اقدام می‌پردازند،

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: پلیس هنوز دلایل این اتفاق را اعلام نکرده است؛ بنابراین این رخداد می‌تواند در راستای اسلام‌ستیزی و یا تنها بدلیل یک جرم اتفاق افتاه باشد اما پلیس و رسانه‌های امریکا در حوزه اسلام ستیزی بسیار تند عمل کرده و دشمن اصلی غرب را اسلام دانسته‌اند.

ایزدی افزود: واکنش رسانه‌ها افرادی که از نظر سابقه، مثبت نیستند را به سمت چنین اقدامات خلاف خواهد برد و مقصر کسانی هستند که ادبیات ضداسلامی را سالیان سال ارائه می‌دهند؛ اگر سه دانشجوی یهودی توسط یک فرد مسلمان کشته شده بودند، هفته ها درباره آن صحبت می کردند و ادبیات ضداسلامی بکار می بردند.»

وی در خصوص قتل سه جوان دانشجو مسلمان توسط یک شهروند امریکایی در دو ماه گذشته اظهار کرد: پلیس اعلام کرد معلوم نیست این رخداد بدلیل مسلمان بودن این افراد باشد؛ این در حالی است که اگر یک مسلمان کاری خلاف انجام دهد؛ نهادهای امنیتی غربی مسلمان بودن وی را برجسته می‌کنند.‌

کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: این سه دانشجو متعلق به جامعه امریکا بودند، هرچند این افراد در امریکا به دنیا آمده اند ولی به خاطر دینشان شهروند درجه دو تلقی می‌شوند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها