امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۳:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148770
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۰
تعداد بازدید: 253
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، شهر «عدن» از صبح امروز (پنجشنبه) شاهد درگیری‌های خیابانی شدید و خونینی است. شهر ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، شهر «عدن» از صبح امروز (پنجشنبه) شاهد درگیری‌های خیابانی شدید و خونینی است.

شهر «عدن» در جنوب یمن از دوم بهمن گذشته که «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی یمن وارد آن شده و در تلاش است تا به از این شهر به قدرت برسد، روزهای پرتنشی را سپری می‌کند این تنش‌ها در پی اقدام هادی در صدور فرمان برکناری «عبدالحافظ السقاف» فرمانده نیروهای امنیت ویژه (امنیت مرکزی) یمن در 13 اسفند گذشته، تشدید شد.

صبح امروز نیز میان نیروهای امنیت مرکزی به فرماندهی السقاف که از وفاداران به «علی عبدالله صالح» رئیس‌جمهور مخلوع یمن پس از انقلاب 2011 به شمار می‌رود و کمیته مردمی وابسته به هادی در نزدیکی فرودگاه عدن درگیری شدیدی روی داد و صدای چند انفجار نیز از محل درگیری به گوش رسید.

به نوشته رویترز طی این درگیری‌ها، 6 نفر کشته شدند که 4 نفر از نیروهای ویژه و 2 نفر از کمیته‌های مردمی بودند.

از سوی دیگر برخی منابع شمار قربانیان را 5 کشته و 13 زخمی اعلام کردند. با دخالت ارتش، کنترل امور به دست نیروهای هادی افتاد و طرفداران صالح در این درگیری‌ها که گفته می‌شود از استان‌های مجاور به این شهر آمده بودند، ناکام ماندند.

شبکه تلویزیونی الجزیره اعلام کرد عبدالحافظ سقاف از پادگانش در عدن گریخته و نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی وارد پادگان نیروهای ویژه در عدن شده اند.

نیروهای امنیت ویژه در عدن، نزدیک به 2 هزار نظامی داد که دارای سلاح‌های سبک و متوسطی هستند.

درحالی که برخی منابع از فرار السقاف به «تعز» خبر می‌دهند، برخی دیگر ادعا می‌کنند که در پی تسلیم شماری از نیروهای امنیت مرکزی، وی نیز خود را تسلیم نیروهای هادی کرده است.

پس از تداوم این درگیری‌ها و اخبار ضد و نقیض از فرار سقاف از عدن، ناگهان شبکه العربیه از پرواز یک هواپیما برفراز کاخ ریاست‌جمهوری در این شهر خبر داد و به نقل از شاهدان عینی نوشت که صدای دو انفجار از این کاخ به گوش رسیده است.

این شبکه در ادامه نوشت که شلیک مستمر ضدهوایی‌ها، هواپیمای مذکور را از کاخ ریاست‌جمهوری دور کرد.

انتهای پیام/غ

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها