امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۴:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148773
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۰
تعداد بازدید: 212
محمداسماعیل کوثری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پیروان مــوعـــود، درباره تصویب ...

محمداسماعیل کوثری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پیروان مــوعـــود، درباره تصویب توافق نهایی در مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 ذیل فصل هفتم منشور شورای امنیت گفت: اگر تیم مذاکره کننده ایرانی در مقابل 1+5 و خصوصا آمریکا محکم، شجاعانه، با جسارت، منطقی، با استدلالات قانونی در محدوده NPT و بدون رودربایستی بایستد طرف غربی آنقدر گستاخ نمی‌شود که مذاکرات تا این مرحله ادامه پیدا کند.

وی افزود: تیم مذاکره‌کننده ایرانی نباید فقط به دنبال این باشد که مذاکرات را به سرانجام برساند زیرا ملت انقلابی ایران نتیجه مذاکرات برایش مهم است و همواره رفتارهای تیم ایرانی را رصد می‌کند و معتقد است توافق بد غیرقابل قبول است.

کوثری اظهار داشت: باید تیم مذاکره کننده ایران حالت تهاجمی به خود بگیرد و تصور نکند که حمایت رهبری و ملت ایران از آنها فقط حصول نتیجه از مذاکرات است بلکه باید مسائل را محکم دنبال کنند تا آمریکا و رژیم صهیونیستی و حامیان آنها را زیر سؤال ببرند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  خاطرنشان کرد: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان باید طرف غربی را متقاعد کند که صلح‌آمیز بودن برنامه‌ هسته‌ای ایران طبق بازرسی‌های فراوان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ثابت شده و طولانی شدن مذاکرات دیگر معنایی نخواهد داشت.

نماینده مردم در مجلس گفت: نباید با برخی پیشنهادات و سخنان که برخی اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران انجام می‌دهند اقدامات و رفتارهای قبلی خود را زیر سؤال ببریم.

کوثری افزود: همه ایران و خصوصا اعضای تیم مذاکره کننده باید طبق فرمایشات رهبری مبنی بر لغو کلیه تحریم‌ها حرکت کرده و رفتارهای خود را بر این اساس منطبق کنند ضمن اینکه نباید در برابر فشارهای غرب کوتاه آمد و باید با قدرت در برابر آنها رفتار کرد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار