امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۱:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148778
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۰
تعداد بازدید: 67
به گزارش حوزه پارلمانی پیروان مــوعـــود، محمدمهدی زاهدی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و مالزی که در رأس هیأتی از گروه دوستی پارلمانی کشورمان برای ...

به گزارش حوزه پارلمانی پیروان مــوعـــود، محمدمهدی زاهدی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و مالزی که در رأس هیأتی از گروه دوستی پارلمانی کشورمان برای ملاقات با مقامات مالزیایی به کوالالامپور سفر کرده، با «داتوسری عنیفه امان» وزیر امور خارجه مالزی دیدار و گفت‌وگو کرد.

زاهدی در ابتدای این دیدار با ابراز خرسندی از حجم پایی مبادلات تجاری ایران و مالزی گفت: ایران و مالزی دارای ظرفیت های فراوانی در عرصه هی مختلف علمی، فناوری، کشاورزی و صنعتی می باشند که باید با استفاده مناسب از آن ها به حجم مبادلات تجاری دو کشور افزود.

رئیس گروه دوستی پارلمانی کشورمان در ادامه این دیدار با اشاره به تلاش غرب و استکبار جهانی جهت ایجاد تفرقه میان مسلمانان گفت: کشورهای غربی با ایجاد گروه های تروریستی مانند داعش در صدد ضربه زدن به وحدت میان مسلمانان هستند که باید با هوشیاری و همکاری همه کشورهای مسلمان از جمله ایران و اندونزی مانع این توطئه ها شد.

زاهدی در پایان این دیدار ابراز امیدواری کرد سفر گروه دوستی پارلمانی ایران و مالزی سرآغازی برای روند رو به رشد همکاری های دو کشور باشد و افزود: باید دو کشور با برداشتن موانع احتمالی بر سر راه همکاری و تکیه بر نقاط قوت موجود، تلاش خود را در راستای ارتقاء سطح روابط فی ما بین به کار گیرند.

داتوسری عنیفه امان وزیر امور خارجه مالزی نیز ضمن ابراز خرسندی از سفر گروه دوستی پارلمانی به کوالالامپور گفت: مقامات مالزی در صدد تقویت هر چه بیشتر روابط همه جانبه خود با جمهوری اسلامی ایران هستند و در این راستا از تبادل هیأت های فی مابین استقبال می نمایند.

وزیر امور خارجه مالزی افزود: جهت بررسی دقیق زمینه های موجود جهت همکاری طرفین و ارتقاء سطح روابط موجود به زودی به تهران سفر خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها