امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148788
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 183
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعـــود به نقل از وایس نیوز، سیا سند سری 93 صفحه‌ای که 13 سال قبل اطلاعات مربوط به در اختیار داشتن تسلیحات ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعـــود به نقل از وایس نیوز، سیا سند سری 93 صفحه‌ای که 13 سال قبل اطلاعات مربوط به در اختیار داشتن تسلیحات هسته‌ای توسط صدام حسین را که دلیل حمله آمریکا به عراق و اشغال این کشور بود، از طبقه بندی خارج کرد.

این اسناد نشان می دهد که مقامات دولت جورج دبیلو بوش چگونه براساس اطلاعات تائید نشده در جنبه های مختلف درباره در اختیار داشتن سلاح هسته‌ای توسط صدام، اقدام به اشغال عراق کردند.

وایس نیوز نوشت: دولت بوش با استفاده از این اطلاعات اشتباه و تائید نشده مدعی شد که صدام دارای انبار تسلیحات میکروبی،‌شیمیایی و هسته‌ای است که این تسلیحات تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا به حساب می‌آید.

کنگره پس از انتشار این اسناد به این نتیجه رسیده است که دولت جورج بوش درباره تهدید عراق مبالغه کرده است و ادعاهای مطرح شده درباره سلاح‌های کشتار جمعی صدام توسط گزارش‌های معتبر اطلاعاتی تائید نشده بود.

آمریکا در سال 2003 به بهانه مقابله با تسلیحات کشتار جمعی عراق به این کشور حمله کرد که طی این حمله نزدیک به یک میلیون نفر جان خود را از دست دادند و پس از اشغال این کشور آمریکایی‌ها نتوانستند سلاح های کشتار جمعی که بهانه آنها برای حمله به عراق بود را کشف کنند که این مسئله رسوایی برزگی را برای دولت بوش و نوکان‌ها به بار آورد.

انتهای پیام/

 

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها