امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148792
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرنگار اعزامی پیروان مــوعـــود به لوزان، هفتمین دور رایزنی‌های ایران و آمریکا در سطح وزرای خارجه و معاونانشان و با حضور هلگا اشمیت ...

به گزارش خبرنگار اعزامی پیروان مــوعـــود به لوزان، هفتمین دور رایزنی‌های ایران و آمریکا در سطح وزرای خارجه و معاونانشان و با حضور هلگا اشمیت دقایقی پیش و پس از یک ساعت گفت‌وگو در لوزان سوئیس پایان یافت.

همزمان نیز رایزنی دوجانبه صالحی و مونیز نیز تمام شد.

هنوز مشخص نیست که آیا هیأت‌های ایران و آمریکا امشب باز هم به رایزنی خواهند پرداخت یا این آخرین دور رایزنی‌های آنها در پنجمین روز مذاکرات است.

دور جدید رایزنی‌های هسته‌ای از روز یکشنبه 24 اسفندماه در شهر لوزان سوئیس در جریان است. ظریف و کری از روز دوشنبه 25 اسفندماه رایزنی‌های خود را با حضور معاونانشان و صالحی و مونیز آغاز کردند که تاکنون هفت دور به گفت‌وگو پرداختند.

دو طرف ظهر امروز به مدت یک ساعت و نیم به گفت‌وگو پرداختند.

ظریف پس از ششمین دور رایزنی‌ها در جمع خبرنگاران عنوان کرد: ما در حال حرکت هستیم.به مرحله‌ای رسیده‌ایم که مذاکرات به شدت پیچیده است، در مراحل پایانی مذاکره هستیم و گفت‌وگوهای فشرده‌ای داریم.

وی ادامه داد: انجام این گفت‌وگوهای فشرده به این معنی است که داریم به یک جایی می‌رسیم. 

وی گفت: هنوز کمی فاصله داریم با آنجایی که بگوییم به فهم مشترک رسیده‌ایم.

ظریف در پاسخ به این سوال که مذاکرات تا چه زمانی به طول خواهد انجامید؟ خاطرنشان کرد: تا زمانی که لازم باشد می‌مانیم.

پیش از این برخی منابع از احتمال ادامه مذاکرات جاری تا روز یکشنبه خبر دادند که یک منبع نزدیک به تیم مذاکره کننده ایرانی در این باره به فارس گفت: ادامه مذاکرات بستگی به پیشرفت کار طی 2 روز آینده دارد و اگر به مرحله‌ای برسیم که بتوانیم به مرحله نگارش متن برسیم به مذاکرات ادامه خواهیم داد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار